• facebook
 • rss
 • Na pierwsze wakacje

  Andrzej Capiga

  dodane 01.04.2016 11:48

  Punktualnie o godz. 8 rano ruszył w Stalowej Woli program 500+.

  W gminie uprawnionych do skorzystania z niego jest około 5 tys. rodzin. W punkcie przyjmowania wniosków, który się mieści w byłym budynku dydaktycznym KUL przy parafii Matki Bożej Królowej Polski ( ul. ks. J. Popiełuszki 4) ruch tak naprawdę zaczął się dopiero o godz. 9. Wtedy do trzech stanowisk ustawiła się już kolejka. Petenci nie czekali jednak długo; obsługa jednej osoby to zaledwie kilka minut. Dlaczego tak sprawnie?

  -  Ludzie są już dobrze, także dzięki mediom, poinformowani, jakie dokumenty przynieść i jak prawidłowo wypełnić wniosek. Jeżeli są problemy, to od razu służymy pomocą. Najczęściej zadawane pytania dotyczą dochodu: jaki rok brać pod uwagę jako bazowy. Także sytuacji rodzinnej: czy wpisywać dziecko partnera, jeżeli żyją w konkubinacie. Pytają o też o pieniądze, kiedy je otrzymają. Ustawodawca przewidział trzymiesięczny okres, ale postaramy się je wypłacić jak najszybciej. Może już w maju – powiedziała Danuta Gerlak -  Madej pracownik Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

  Obsługa jeden osoby to zaledwie kilka minut   500+
  Obsługa jeden osoby to zaledwie kilka minut
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Pytani o program, stojące w kolejce głównie młode kobiety, czasami z dziećmi na ręku, bardzo go sobie chwaliły. Pani Ania właśnie złożyła wniosek. Na co przeznaczy pieniądze? – Mam trójkę dzieci. Dochód mam niski więc dostanę na każde dziecko. Może w tym roku po raz pierwszy pojedziemy na urlop. Pieniądze przydadzą się też na dodatkowe zajęcia dla dzieci, książki i ubrania – wylicza.

   

  Tutaj można składać wnioski:
  -
  Urząd Miasta Stalowa Wola, ul. Wolności 9 - lokal obok Punkt Obsługi Klienta MZK, poniedziałek od 8.00 do 17.00, od wtorku do piątku od 8.00 do 15.30.
  - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Poniatowskiego 55, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00,
  -
  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Wojska Polskiego 9, poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 8.00 do 14.00,
  -
  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Rozwadowskiej 10, wtorek w godzinach od 8.00 do 14.00,
  -
  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Energetyków 18, poniedziałek w godzinach od 8.00 do 13.00,
  -
  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Niezłomnych 1, wtorek i czwartek w godzinach od 8.00 do 14.00,
  -
  Były budynek dydaktyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Ks. J. Popiełuszki 4, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: STALOWA WOLA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół