• facebook
 • rss
 • Live w internecie

  Andrzej Capiga

  dodane 16.03.2016 12:37

  W Parku Miejskim w Stalowej Woli powstanie nowoczesny skatepark.

  Zostanie wybudowany na powierzchni 462 metrów kw. Płyta główna będzie wykonana z betonu podobnie jak elementy do uprawiania tej dyscypliny. W budżecie na 2016 rok radni przeznaczyli na ten cel 200 tys., ale inwestycja pochłonie około 330 tys. zł.  Miasto zaś będzie się więc ubiegać o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Skatepark stanie w Parku Miejskim obok terenowej siłowni, która została oddana do użytku w ubiegłym roku. – Pomysł tego skateparku do dzieło stalowowolskiej młodzieży z grupy Street Workout Stalowa Wola. Przewiduje on też budowę zagłębienia – basenu jako elementu całej konstrukcji, co umożliwi wykonywanie ciekawych ewolucji – powiedział prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

  Użytkownicy skateparku, który będzie gotowy już pod koniec wakacji tego roku, wezmą na siebie odpowiedzialność za prawidłowe jego utrzymanie i korzystanie.

  Powstanie obok siłowni terenowej   Skatepark w Stalowej Woli
  Powstanie obok siłowni terenowej
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Grupa Street Workout przyczyniła się również do budowy siłowni terenowej. – Utworzyliśmy na Facebooku wydarzenie pt. „Chcemy Street Workout w Stalowej Woli”. Pomysł poparło setki osób, w tym prezydent miasta. Napisaliśmy do niego petycję, w której argumentowaliśmy, że to świetna rzecz i wiele osób skorzysta. Przekonaliśmy go i po trzech miesiącach siłownia była gotowa – mówią członkowie grupy Street Workout Stalowa Wola

  W ramach tego samego projektu, obok skateparku, powstanie siłownia przegubowa  oraz alejka, która będzie okalała cały plac. Teren będzie monitorowany z kamer; to co na nim akurat się dzieje, będzie na żywo widoczne w internecie.

  Najbliższy skatepark znajduje się dopiero w Rzeszowie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół