• facebook
 • rss
 • Kosmiczny efekt

  Andrzej Capiga

  dodane 15.03.2016 12:53

  Stalowowolski MOSiR zyska całkowicie nowy wygląd.

  Inwestycja pochłonie ponad 12, 5 mln złotych, w tym prawie 8,5 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina dołoży ponad 2,2 mln zł. Odnawiając obiekty ośrodka i jednocześnie poddając go termomodernizacji, miasto chce w przyszłości wykorzystać jego duży sportowy potencjał. – Mało który ośrodek miejski może się wykazać tak dobrą lokalizacją i takimi elementami sportowej bazy. Przystępujemy więc od razu do stworzenia profesjonalnego sportowego zaplecza. Pierwszym etapem na tej drodze jest kompleksowa termomodernizacja MOSiR. Obecnie obiekt, z którego korzysta tak wielu mieszkańców, nie przynosi bowiem chwały miastu – powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

  Aktualne budynki MOSiR w Stalowej Woli zostały oddane do użytku jeszcze w drugiej połowie ubiegłego wieku; sama hala w 1959, budynek administracyjny w 1962 a hala basenów krytych w 1975 roku.

  Robert Nowak przedstawił założenia inwestycji   MOSiR Stalowa Wola
  Robert Nowak przedstawił założenia inwestycji
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  - Termomodernizacja sprawi, iż całkowicie zmieniona zostanie, przy użyciu stalowych i aluminiowych elementów oraz szkła, elewacja głównego budynku. Poprawi się znacznie, bo o połowę (370 tys. zł oszczędności rocznie), efektywność energetyczna obiektu poprzez między innymi wymianę okiennej stolarki, odzysk ciepła z wody z pryszniców i umywalek oraz zamontowanie 540 słonecznych kolektorów. Wymienione, na ledowe, będzie również oświetlenie – wylicza dyrektor MOSiR w Stalowej Woli Robert Nowak.

  Roboty budowlane rozpoczną się i zakończą w 2017 roku.  W następnych latach powstanie też nowy chodnik oraz parking.

   

  Jedna z wizualizacji po remoncie   MOSiR Stalowa Wola
  Jedna z wizualizacji po remoncie
  Andrzej Capiga /Foto Gość

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół