• facebook
 • rss
 • Zbudują hospicjum

  Andrzej Capiga /Foto Gość

  dodane 11.03.2016 13:50

  Fundacja „Serce dla serca” chce zbudować w Skowierzenie hospicjum dla dzieci.

  Na rozpoczęcie budowy potrzeba przynajmniej 200 tys. zł.  Gmina Zaleszany, gdzie ma hospicjum powstać, jest w trakcie przekazywania na ten cel jednohektarowej działki.  – Chcemy by hospicjum zostało otwarte w ciągu pięciu lat – zapewnia wójt Paweł Gardy.

  Fundacja  zorganizowała więc charytatywną aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę hospicjum. -  Zależało nam, aby w tą inicjatywę zaangażować wiele osób, zarówno ze świata polityki, sportu, filmu i teatru, a także Kościoła. Bez względu na wyznanie religijne i polityczne. I bardzo się cieszę, że na naszą prośbę odpowiedziało tak wiele osób. To pokazuje, że ludzie potrafią i chcą się dzielić  tym co mają - powiedział Karol Czernecki, prezes fundacji.

  - Wśród wyjątkowych upominków, które udało się zgromadzić na aukcji był na przykład bilet dla dwóch osób na przelot samolotem nad gminą Zaleszany przekazany przez wójta,  koszulka reprezentacji Polskiej z nazwiskiem i podpisem Roberta Lewandowskiego, srebrny medal Tomasza Majewskiego zdobyty w Barcelonie na Mistrzostwach Europy w 2010r czy też wieczne pióro przekazane przez premier Beatę Szydło – wylicza Damian Dybus, zastępca prezesa fundacji.

  Na razie aukcja przyniosła prawie 10 tys. złotych, ale trwa nadal, ponieważ wciąż spływają nowe dary.

  Fundacja „ Z serca dla serca” została powołana przez Karola Czerneckiego w listopada 2013 roku. Głównym celem jej jest budowa Domu Hospicyjnego dla nieuleczalnie chorych dzieci, znajdujących się w terminalnym, ostatnim okresie choroby nowotworowej; placówki, która zapewni im wszechstronną opiekę (medyczną, psychologiczną, duchową) oraz pomoże przetrwać trudne chwile ich rodzinom.

  Najbliższe takie placówki są dopiero w Rzeszowie, Lublinie czy Kielcach.

   

  Jeżeli ktoś chce wesprzeć ten szlachetny cel, pieniądze można przekazać na następujące konto: Fundacja Z Serca Dla Serca. Kępie 240 37-415 Zaleszany Numer rachunku bankowego: 09 2030 0045 1110 0000 0322 0440 tytułem: darowizna na hospicjum

                                                                                                        

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół