• facebook
 • rss
 • Mają miejsce modlitwy

  ks. Tomasz Lis

  dodane 09.03.2016 22:29

  - Kiedy czujemy się kochani i potrzebni, życie staje się piękniejsze i łatwiej przychodzi nam kochać innych. Poświęcona dzisiaj kaplica jest znakiem i domem miłosiernego Boga, dobrego Ojca, który troszczy się o każdego, zawsze przebacza i nie skąpi nikomu swej łaski. On nas potrzebuje i jesteśmy dla Niego naprawdę bezcenni. Zachodźcie często tej kaplicy, bo tu znajdziecie radość i chęć życia – mówił do bezdomnych bp K. Nitkiewicz.

  W Schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Trześniowskiej w Sandomierzu otworzono kaplicę w której będą sprawowane Msze św. i nabożeństwa dla osób borykających się z problemem bezdomności. Poświęcenia kaplicy dokonał bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodnicząc Mszy św. w której uczestniczyli ks. dyrektor i pracownicy diecezjalnej Caritas, duszpasterze oraz mieszkańcy schroniska.

  W homilii ks. Marek Walczak, kierownik schroniska, zachęcił mężczyzn mieszkających w ośrodku do korzystania z łask związanych z otwartą na terenie placówki Bramą Miłosierdzia. - Ojciec Święty Franciszek ogłaszając Rok Miłosierdzia chciał, aby to orędzie Bożej miłości docierało do najdalszych zakątków. W obchody tego Roku Miłosierdzia wpisuje się poświęcenie kaplicy, która jest wyjątkowym miejscem w naszym domu. Wierzę, że obecność Najświętszego Sakramentu, celebracja Mszy św., sakramentu pokuty będzie pierwszym krokiem w kierunku Miłosiernego Ojca - podkreślał kaznodzieja.

  Biskup Nitkiewicz przekazał do kaplicy obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez osobę borykającą się z problemem bezdomności.

  Diecezjalna Caritas prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn od 1999 r. – Obecnie w naszym domu przebywa 27 bezdomnych mężczyzn – mówi ks. Walczak. - Najwięcej osób trafia tu w okresie jesienno-zimowym. Warunki lokalowe są zbliżone do domowych. Schronisko dysponuje 9 pokojami 4. i 6. osobowymi, kuchnią, jadalnią, świetlicą, 3 łazienkami, 5 natryskami i 7 toaletami. Każdy bezdomny może liczyć na dach nad głową, łóżko, ciepły posiłek, a w razie potrzeby nowe ubranie. Ponadto przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sandomierzu zapewniamy pomoc psychologiczną, terapeutyczną oraz podstawową opiekę medyczną.

  Schronisko dla bezdomnych w Sandomierzu   Brama Miłosierdzia
  Schronisko dla bezdomnych w Sandomierzu
  ks. Tomasz Lis /Foto Gość
  Schronisko w Sandomierzu   Msza św z bezdomnymi
  Schronisko w Sandomierzu
  ks. Tomasz Lis /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół