• facebook
 • rss
 • Pod włos

  Andrzej Capiga

  dodane 06.03.2016 17:27

  XXXVIII Konkurs Uczniów Fryzjerstwa odbył się w Stalowej Woli.

  Rozegrano go w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli a wzięło w nim udział 58 uczniów z całego Podkarpacia.

  Konkurs przeprowadzono w czterech kategoriach: fryzura kreatywna, fryzura z fal i pierścieni, kok stylizowany na lata 60. i 70. oraz fryzjerstwo męskie.

  W poszczególnych kategoriach zwyciężali: Natalia Kusz, Karolina Ozga, Monika Wróbel i Patryk Dunaj. Monika Strzemińska z Przemyśla zajęła drugie miejsce w kategorii kok stylizowany na lata 60. i 70.

  Monika, z lewej, zajęła II miejsce w kategorii kok stylizowany   Konkurs fryzjerski
  Monika, z lewej, zajęła II miejsce w kategorii kok stylizowany
  Andrzej Capiga / Foto Gość
  -  Wybrałam tę kategorię, gdyż rok temu robiłem fryzurę kreatywną i chciałam sprawdzić się w innej.  Fryzura nie jest trudna do wykonania. Zabiera około godziny - powiedziała Monika.

  Dorota Pietracha jest przewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej.

  - Poziom zawodów na Podkarpaciu zawsze jest wysoki i mamy swoich przedstawicieli na mistrzostwach krajowych w Poznaniu. W ubiegłym roku nasi reprezentanci byli ich laureatami, byli w pierwszej trójce. Już sam udział w takim konkursie jest wyróżnieniem, gdyż jego uczestnicy zostali wybrani spośród kilkuset innych kandydatów. Jest to praca bardzo kreatywną, która nie da się wykonać za pomocą jakiegoś szablonu lub schematu - podkreśliła pani Dorota.

  Konkurs zorganizowali wspólnie Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie i Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół