• facebook
 • rss
 • Dłużnicy z klasą

  Andrzej Capiga

  dodane 05.02.2016 12:46

  Fundacja Bronisławy i Tadeusza Kulczyków zainaugurowała działalność.

  Jej celem jest pomaganie uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarneckiego w Nisku. Uroczystość odbyła się w auli LO w Nisku w obecności uczniów szkoły, nauczycieli oraz przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu.

  - Życiowego sukcesu nie odniósłbym, gdyby nie wpływ wiedzy i wychowania, które odebrałem od swoich wychowawców i nauczycieli. Utworzenie zaś fundacji traktuję jako spłatę długu wobec swojej i mojej żony szkoły - tak decyzję o powołaniu fundacji wyjaśnił Tadeusz Kulczyk.

  Tadeusz Kulczyk i jego żona Bronisława ukończyli liceum w Nisku. Pan Tadeusz odniósł zawodowy sukces, obejmując funkcję wiceprezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego S.A.

  Jego żona z kolei, lekarz z wykształcenia, przez wiele lat była dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala w Zielonej Górze. Teraz obydwoje są już na emeryturze.

  Zarząd Fundacji   Fundacja Kulczyków
  Zarząd Fundacji
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Fundacja już od tego roku będzie przyznawać stypendia dla uczniów w czterech kategoriach: najlepszy uczeń, uczeń udzielający się społecznie, najlepszy sportowiec oraz uczeń pochodzący z ubogiej rodziny, ale osiągający przynajmniej średnie wyniki w nauce. Miesięcznie będą oni otrzymywać od 100 do 200 zł.

  - Nasza fundacja zajmie się także upowszechnianiem w szkole wolontariatu oraz zakupem podręczników i pomocy naukowych dla dzieci z ubogich rodzin - dodała Bronisława Kulczyk.

   

  Bronisława Kulczyk przedstawiała cele fundacji   Fundacja Kulczyków
  Bronisława Kulczyk przedstawiała cele fundacji
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Więcej o tej cenne inicjatywie w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 14 lutego br.).

   

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół