• facebook
 • rss
 • Upragnione zwycięstwo KSZO

  ks. Tomasz Lis

  dodane 16.01.2016 21:45

  Siatkarki KSZO pokonały drużynę Legionovi Legionowo 3:0. Ostrowczanki, zdobywając komplet punktów, opuściły ostatnie miejsce w tabeli.

  Po ostatnim zdobytym punkcie na parkiecie i na widowni ostrowieckiej hali przy ulicy Świętokrzyskiej wybuchła wielka radość. Po raz pierwszy w tym sezonie młoda drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzona przez Dariusza Parkitnego odniosła zwycięstwo. Wygrana smakowała szczególnie gdyż wywalczona była przed własną publicznością.

  Ostrowczanki dobrze zaczęły zdobywając nieznaczne prowadzenie w początkowej fazie pierwszego seta. Potem była walka punkt za punkt, by w końcówce spokojnie już prowadzić do zwycięstwa 25:20.

  Podobnie zaczął się drugi set, choć w większości była to walka punkt za punkt lub ze zmiennym szczęściem kilku punktowe prowadzenie przechodziło od jednej drużyny do drugiej. Szczęście sprzyjało jednak gospodyniom, które w końcówce dzięki dobrej zagrywce wygrały druga partię 25:23.

  Trzeci set nie zaczął się dobrze dla Ostrowczanek. Drużyna przyjezdna szybko zdobyła kilku punktowe prowadzenie. Kiepskie przyjęcie i nieudane ataki miejscowej drużyny spowodowały, że Legionovia prowadziła już pięcioma punktami. Doping publiczności, dobre zmiany trenera i motywacja zawodniczek z Ostrowca doprowadziły nie tylko do remisu, ale kilku punktowego prowadzenia miejscowych. Trzecią partię drużyna KSZO wygrała 25:20.

  Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w końcu przełamały niemoc. Odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie i opuściły ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Tytuł MVP meczu trafił do środkowej KSZO Karoliny Bednarek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół