• facebook
 • rss
 • Wyśpiewali finał w Będzinie

  ks. Tomasz Lis

  dodane 17.12.2015 17:18

  Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpiło 41 solistów, dwa zespoły młodzieżowe wokalno-instrumentalne oraz jeden zespół folklorystyczny. Wszyscy prezentowali po dwa przygotowane utwory.

  Wykonawcy prezentowali kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w standardowym wykonaniu lub przygotowane w specjalnej aranżacji.

  - Młodzi artyści byli bardzo dobrze przygotowani, wielu z nich to niemal profesjonaliści. Bardzo ciekawe były indywidualne aranżacje znanych powszechnie kolęd. Nie było łatwo wytypować najlepszych - mówił jeden z jurorów.

  Zwycięzcami eliminacji zostali: Klaudia Gierczak z Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie, Anna Filipczak z Zespołu Edukacyjnego Dwunastka w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Gabriela Górniak z I LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim i Wiktoria Wójcik z Katolickiego Gimnazjum im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim. To oni zaprezentują rejon świętokrzyski w finałowej gali festiwalu w Będzinie.

  Jury przyznało także wyróżnienia dla zespołu folklorystycznego "Magonianki” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Szewnie, Weroniki Zieleń z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wiktorii Ręczek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szwarszowicach, Adama Skoczylasa z Ostrowca Świętokrzyskiego, Aleksandry Wesołowskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, zespołu wokalnego "AKAPIT" z Kunowa, Blanki Trzcińskiej z Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie, duetu Marii Mazan i Zofii Pacholczak z parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  - Do występu przygotowywałam się niemal dwa miesiące pod okiem pani od śpiewu w naszej szkole. Musiałam sporo poćwiczyć, aby występ był perfekcyjny. Jestem z niego zadowolona. Jednak konkurencja jest duża, a poziom innych występujących wysoki. Wiedziałam, że wygrać będzie trudno - przyznała Ania, jedna z uczestniczek eliminacji.

  Zwycięzcy z poszczególnych regionów eliminacyjnych zaprezentują swoje zdolności w dniach 14 do 16 stycznia na finałowym konkursie w Będzinie. Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy połączony z ogłoszeniem listy laureatów, który odbędzie się 17 stycznia 2016 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół