• facebook
 • rss
 • Sami swoi

  Andrzej Capiga

  dodane 01.12.2015 13:33

  1 grudnia Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli został przejęty przez Miejski Zakład Komunalny.

  Symbolicznie, w obecności prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, ściągnięto bramę z płotu grodzącego obydwie firmy. Przy okazji zaprezentowano także odświeżone logo MZK.

  W ramach transakcji przejęcia MZK kupił od miasta 28 autobusów, siedzibę, grunt ZMKS oraz zatrudnił około 90 pracowników. To trudny i odważny proces, ale w pełni przemyślany, ukierunkowany na najwyższą jakość i najlepszą cenę świadczonych usług dla mieszkańców Stalowej Woli. zapewnił Lucjusz Nadbrzeżny.

  Konferencja prasowa w autobusie   Połączenie spółek
  Konferencja prasowa w autobusie
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Co jeszcze się da połączenie obydwu spółek? Zapewnienie lepszej komunikacji w mieście. – Dlatego ważnie jest przeprojektowanie systemu komunikacji, aby autobus stał się dla wielu mieszkańców miasta głównym środkiem transportu. Przy nowych zakładach pracy powinny powstawać nie tylko parkingi, ale i przystanki autobusowe oraz stanowiska roweru miejskiego – dodał Mariusz Piasecki, dyrektor ds. rozwoju w MZK.

  Dla tych natomiast, którzy cenią ruch i sport, MZK pomyślał o rowerze miejskim.  – To będzie uzupełnienie komunikacji autobusowej. Rower będziemy mogli wypożyczyć w specjalnych punktach, ulokowanych przy niektórych przystankach, centrach handlowych, szkołach, zakładach pracy, aby szybko i łatwo dotrzeć do określonego celu lub innego punktu z rowerami, aby go zwrócić – przekonuje Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

  Nowe logo MZK   Połączenie spółek
  Nowe logo MZK
  Andrzej Capiga /Foto Gość

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół