• facebook
 • rss
 • Śpiewajcie dla Miłosiernego

  ks. Tomasz Lis

  dodane 21.11.2015 23:38

  Po raz dwudziesty drugi na scenie Domu Parafialnego w Gorzycach swoje talenty muzyczne, wokalne i zespołowe zaprezentowały dzieci i młodzież z parafialnych i szkolnych zespołów muzyczno-śpiewaczych.

  Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa, a następnie na scenie swoje talenty prezentowały poszczególne zespoły.

  W tym roku w diecezjalnym przeglądzie wystąpiło 24 zespoły i grupy. Hasłem tegorocznego spotkania młodych muzyków i śpiewaków było motto: „Śpiewajcie dla Miłosiernego ”.

  - To hasło przypomina o niebawem mającym się rozpocząć Roku Miłosierdzia, a jednocześnie skrót tego hasła - ŚDM - o nadchodzących Światowych Dniach Młodzieży. Przegląd jest swego rodzaju prezentacją całorocznej pracy muzycznej i wokalnej zespołów działających przy parafiach i szkołach. Na scenie występują soliści, schole, grupy i zespoły śpiewacze oraz zespoły muzyczne. Zakończeniem koncertu będzie zabawa andrzejkowa - powiedział ks. Piotr Cieśla, organizator przeglądu.

  Uczestników festiwalu odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz, który przypomniał o konieczności odkrywania w sobie różnorodnych talentów. Życzył także uczestnikom, aby to spotkanie było okazją do nawiązania nowych przyjaźni i wyśpiewania chwały Bogu.

  Na przeglądzie w Gorzycach wygrywa każdy. Jednak oprócz dyplomu czy miana „zwycięzcy”, można było zdobyć także nagrody rzeczowe biorąc udział w konkursach i zabawach, o które postarali się organizatorzy. Występy młodych artystów trwały dobrych kilka godzin, podczas których gorzycki Dom Parafialny rozbrzmiewał różnymi formami muzyki.

  - Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przeglądu oraz tym, którzy wsparli nas materialnie i duchowo. Myślę, że to coroczne spotkanie staje się okazją do prezentacji młodych talentów, ale także wzmacnia nasze przyjaźnie i buduje wspólnotę - dodał ks. Piotr Cieśla.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół