• facebook
 • rss
 • Złożyli przyrzeczenie, teraz będą działać

  ks. Tomasz Lis

  dodane 21.11.2015 23:26

  Młodzi przyrzekli kochać Boga, kształtować swój umysł, wolę i serce oraz być świadkami dobra w swej rodzinie i środowisku.

  Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej spotkali się na wspólnej Eucharystii, podczas której w szeregi stowarzyszeń przyjęto nowych członków.

  Do grona KSM włączono 12 młodych, zaś w szeregi Akcji Katolickiej przyjęto 20 osoby. Przed złożeniem ślubowania osoby te uczestniczyły w spotkaniach formacyjnych oraz w rekolekcyjnych dniach skupienia.

  Młodym towarzyszyli ich parafialni duszpasterze koncelebrując Mszę św. w bazylice katedralnej, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

  - Coroczne złożenie i odnowienie przyrzeczeń pomaga ożywić ducha wdzięczności za łaskę wiary. Wdzięczności za królewską godność dziecka Bożego, jaką otrzymaliśmy na chrzcie. Służy przemyśleniom i podsumowaniom, aby oczyścić się ze wszystkiego, co sprzeciwia się tej godności. Ma obudzić nowy zapał, umocnić wspólnotę, aby lepiej służyć naszemu Panu w rodzinach, parafiach i w różnych środowiskach. Każdy przez swój osobisty, wyjątkowy charyzmat, zgodnie z wiekiem i przygotowaniem - mówił do zgromadzonych młodych i członków Akcji Katolickiej bp K. Nitkiewicz.

  - Cieszę się, że w dzisiejszym złożeniu i odnowieniu przyrzeczeń uczestniczą duszpasterze - asystenci. Dziękuję Wam drodzy księża za wszystko co robicie, za poświęcony czas i siły. Niech Wasze zaangażowanie udziela się innym konfratrom. Kapłan powinien być zawsze z ludźmi i dla ludzi. Ma być dostępny, otwarty, obecny w sposób fizyczny i duchowy, bo taki jest Kodeks Pracy Pana Boga. Wiele naszych problemów duszpasterskich wynika niestety z powodu braku komunikacji i biurokratyzacji posługi duszpasterskiej. Dzisiaj jesteśmy razem, blisko siebie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby tak było zawsze - prosił biskup ordynariusz.

  Po homilii nowi członkowie KSM odśpiewali hymn stowarzyszenia i złożyli przyrzeczenie. Następnie obecni i nowi członkowie AK złożyli ślubowanie wierności Bogu, Kościołowi i zadaniom stowarzyszenia oraz odnowili zawierzenie Chrystusowi Królowi.

  W wypowiadanym przed biskupem słowie „Gotów!”, członkowie KSM przyrzekali „kochać Boga i szerzyć Królestwo Chrystusowe w swej duszy, w swej rodzinie oraz w swym środowisku, służyć czynnie Kościołowi i Ojczyźnie, kształtować swój umysł, wolę i serce”, zaś członkowie Akcji Katolickiej odnowili zawierzenie Chrystusowi Królowi Wszechświata.

  Po Mszy świętej wręczono odznaki i legitymacje nowym członkom Akcji Katolickiej i KSM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół