• facebook
 • rss
 • Policja zwiększa czujność

  ks. Tomasz Lis

  dodane 17.11.2015 18:50

  W związku z ostatnimi zamachami we Francji oraz zagrożeniem działań terrorystycznych w kilku krajach Europy sandomierscy stróże prawa zapewniają, że nie ma powodu do niepokoju. Policja zwiększa czujność i działania prewencyjne.

  Mimo iż jak dotąd nie było potrzeby interweniowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, to jednak policjanci wzięli pod uwagę ostatnie tragiczne wydarzenia we Francji i zwiększają swoją czujność wobec możliwych zdarzeń i powiększają standardy bezpieczeństwa. - Dokonujemy przeglądu procedur i planów z zakresu reagowania na poszczególne rodzaje zagrożeń terrorystycznych i kryzysowych, w szczególności związanych z wprowadzeniem wyższych stopni alarmowych – informuje st. asp. Jacek Kulita, oficer prasowy sandomierskiej policji. Jak podkreśla, w przypadku uzyskania informacji niezwłocznie zostaną wszczęte odpowiednie procedury.

  Tymczasem policja zwiększa procedury prewencyjne szczególnie w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych oraz ochrony obiektów ważnych ze względu na bezpieczeństwo publiczne. - Będziemy kontaktować się z organizatorami wszystkich imprez masowych w celu wzmożenia przez służby porządkowe i informacyjne organizatorów kontroli osób i bagażu przenoszonego na teren imprez ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów pirotechnicznych i niebezpiecznych przedmiotów - informuje sandomierski policjant. - Zintensyfikowane zostaną działania prewencyjne poprzez zwiększenie aktywności pełnienia służby w rejonie obiektów i urządzeń ważnych dla obronności, bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwa transportu i zaopatrywania ludności, a także miejsc i obiektów takich jak dworce kolejowe, centra handlowe oraz obiekty infrastruktury krytycznej - dodaje st. asp. J. Kulita.

  Policja będzie czuwać także nad ewentualnym zagrożeniem płynącym ze strony osób podejrzanych. - Zostaną przeprowadzone ustalenia co do osób mogących stanowić ewentualne zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego - dodaje policjant.

  Jednocześnie podkreśla, że możemy czuć się spokojnie i bezpiecznie. Apeluje także, aby w przypadku zaobserwowania niepokojącego zdarzenia niezwłocznie zawiadomić policję.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół