• facebook
 • rss
 • Nauczyciele wiary

  ks. Tomasz Lis

  dodane 02.11.2015 22:09

  W sandomierskiej bazylice odbyła się procesja do kryp kościoła, miejsca spoczynku biskupów sandomierskich, gdzie modlono się o łaskę życia wiecznego dla zmarłych biskupów i kapłanów oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego bp Piotra Gołębiowskiego.

  We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych w sandomierskiej bazylice modlono się za zmarłych biskupów i kapłanów diecezji sandomierskiej. W wieczornej Mszy świętej, której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wraz z biskupem seniorem Edwardem Frankowskim uczestniczyli kapłani, siostry zakonne, klerycy oraz diecezjanie. Rozpoczynając wspólną modlitwę biskup podkreślił konieczność wdzięcznej pamięci o zmarłych, którzy stanowią historię naszych społeczności i kościelnych wspólnot. Pasterz wskazał, że nieunikniona konieczność śmierci i perspektywa zmartwychwstania skłaniają nas do lepszego, bardziej owocnego życia w łączności z Bogiem. Podczas homilii ks. Piotr Tylec przypomniał znaczenie modlitwy za zmarłych. - Refleksja nad naszym życiem wiecznym to nie jedyny cel, dla którego nawiedzamy cmentarze. Jako ludzie wierzący chcemy w tym czasie modlić się za zmarłych, aby przybliżyć ich do osiągnięcia nieba. W tej Eucharystii chcemy w sposób szczególny modlić się za wszystkich biskupów i kapłanów, którzy przez blisko 200 lat tworzyli Kościół Sandomierski – mówił kaznodzieja.

  Po wspólnej modlitwie odbyła się procesja do podziemi bazyliki, miejsca spoczynku biskupów sandomierskich, gdzie modlono się o łaskę życia wiecznego dla zmarłych biskupów i kapłanów Kościoła Sandomierskiego oraz rychłą beatyfikację Sługi Bożego bp Piotra Gołębiowskiego. Przy jego grobie delegacja z parafii w Baćkowicach, gdzie Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski (zmarły 2 listopada 1980 roku i spoczywający w katedrze sandomierskiej) był proboszczem w czasie II wojny światowej, złożyła kwiaty.

  Warto przypomnieć, iż w pierwsze dni listopada wierni mają możliwość nawiedzenia i modlitwy w kryptach bazyliki katedralnej, które są otwarte do dnia 8 listopada.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół