• facebook
 • rss
 • Rok Miłosierdzia – czas łaski

  ks. Tomasz Lis

  dodane 22.10.2015 09:44

  W siedmiu kościołach na terenie diecezji będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami podczas rozpoczynającego się 8 grudnia Roku Miłosierdzia.

  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 grudnia) rozpocznie ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Miłosierdzia. Z tej okazji wszyscy spowiednicy otrzymali władzę zwalniania z ekskomuniki i rozgrzeszania osób winnych aborcji.

  Ojciec Święty udzielił również odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża) wszystkim wiernym, którzy w Roku Miłosierdzia odbędą pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w czterech bazylikach większych Rzymu, a także do katedry i kościołów wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.

  W wydanym specjalnym dekrecie biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wyznaczył świątynie stacyjne na terenie diecezji w których będzie można uzyskać odpust zupełny.

  - Mając na uwadze powyższe dyspozycje Ojca Świętego i w trosce o dobro duchowe wszystkich członków wspólnoty diecezjalnej, a także osób przebywających na terenie Diecezji Sandomierskiej postanawiam, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać wierni, którzy obok bazyliki katedralnej, nawiedzą następujące świątynie: kościół pw. Ducha Świętego w Sandomierzu, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim, kościoły pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, Skopaniu i Brzezinach, a także kościół pw. Jezusa Miłosiernego w Szwagrowie – podaje bp K. Nitkiewicz w wydanym dekrecie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół