• facebook
 • rss
 • Mali inżynierowie

  Andrzej Capiga

  dodane 13.10.2015 09:17

  W Stalowej Woli ruszyła Dziecięca Politechnika.

  W dwóch grupach, po 100 osób, będą się uczyć, bawiąc jednocześnie, uczniowie szkół podstawowych ze Stalowej Woli oraz wszystkich gmin powiatu. Chętnych było wielu, bo aż 3 kandydatów na jedno miejsce.

  Dziecięcą Politechnikę zorganizowała Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, dzięki finansowemu wsparciu miasta i stalowowolskiego starostwa. Pomocą służy również Miejski Dom Kultury.  

  - Wykładowcami są naukowcy z Politechniki Rzeszowskie i z innych polskich uczelni. Cel projektu to odciągnięcie młodych ludzi od ekranów telewizorów i monitorów komputerów, oraz pokazanie im, że uczyć można się nie tylko w sztywnych ławkach. Nauka może stać się zabawą i dobrym sposobem spędzania wolnego czasu - mówi Łukasz Szuba, dyrektor fundacji.

  Każdy student otrzymał indeks, zeszyt i długopis   Dziecięca Politechnika
  Każdy student otrzymał indeks, zeszyt i długopis
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Pierwsza Dziecięca Politechnika powstała w 2009 r. w Rzeszowie. Potem utworzono ją w Mielcu, Ustrzykach Dolnych i Dębicy. Teraz przyszła kolej na Stalową Wolę. Na uroczystym otwarciu pierwszego akademickiego roku obecni byli przedstawiciele władz samorządowych

  - Cieszymy się z tak dużego zainteresowania rodziców przedmiotami ścisłymi. Nie ma co ukrywać, iż po ukończeniu technicznych studiów o dobrze płatną stabilną pracę jest o wiele łatwiej niż po humanistycznych - zwrócił się do studentów i ich rodziców przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber.

  Małych studentów przyprowadzili ich rodzice. - Chciałem rozbudzić ciekawość u dziecka. Interesuje go tematyka budowlana. Lubi na przykład tworzyć konstrukcje z klocków lego, w tym i ruchome z przekładniami - tak fakt zapisania syna na zajęcia tłumaczy Tomasz Bednarowicz, ojciec Dominika.

  Czym skorupka za młodu nasiąknie...   Dziecięca Politechnika
  Czym skorupka za młodu nasiąknie...
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Wykłady odbywają się raz w miesiącu w sobotę w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

  W przyszłym roku akademickim studenci będą się spotykać dwa razy i będą mieli do dyspozycji naukowe laboratoria.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół