• facebook
 • rss
 • Różaniec na Majdanie

  Andrzej Capiga

  dodane 05.10.2015 11:30

  Mieszańcy Majdanu Łętowskiegoi i Łętowni znani są w diecezji z umiłowania do odmawiania Różańca.

  Jest godzina 14.30. Niedziela. Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Majdanie Łętowskim wypełnia się wiernymi. Rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe. Prowadzi je proboszcz ks. Stanisław Marek. W Majdanie tak jest codziennie. Parafia ta słynie w sandomierskiej diecezji z umiłowania do odmawiania Różańca. Przychodzą wszyscy: młodzi, starzy, pojedynczo i rodzinami.

  - W kościele odmawiam Różaniec w domu zaś Nowennę Pompejańską. Jest tak chyba od Pierwszej Komunii.  W naszej parafii wierni zawsze uciekają się do Matki Bożej.  Może dlatego, iż jest ona pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Myślę że w ten sposób mieszkańcy wyrażają do Niej swoją miłość. Było tak od zawsze. W mojej rodzinie wszyscy odmawiają Różaniec, chociaż dwie, trzy dziesiątki dziennie - zwierza się Paweł.

  W Majdanie Łętowskim wierni przychodzą całymi rodzinami   Różaniec
  W Majdanie Łętowskim wierni przychodzą całymi rodzinami
  Andrzej Capiga /Foto Gość

  Kiedy zapytano Ojca Pio na dwa dni przed śmiercią, co miałby do przekazania ważnego ludziom, odpowiedział: „Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze Różaniec. I odmawiajcie go tak często jak tylko możecie.” - Odmawiam Różaniec codziennie. Razem z Telewizją Trwam. Zacząłem jeszcze w szkole. Ksiądz nas uczył. Różaniec to taka rozmowa z Bogiem - powiedział 81 - letni pan Jan.  - Im bardziej szalone jest tempo naszego życia, tym bardziej potrzebujemy modlitwy Różańcowej, która wcale nie jest taka łatwa, ale zawiera w sobie wyjątkowe piękno - dodaje pani Zofia. 

  Ks. Stanisław Marek twierdzi, iż tak duża frekwencja na Różańcu to już tradycja. Plus codzienna zachęta. - Dzieciom na przykład rozdaję obrazki na określony temat związany z tym nabożeństwem, które wklejają sobie do zeszytu. Dorośli zaś do Różańca muszą dorosnąć, zaufać Matce Bożej a Ona ich poprowadzi. Ale Matka Boża musi mieć też prawo do naszego serca  - podkreśla proboszcz.

   

  Więcej w papierowym wydanie sandomierskiego GN (na 18 października br.).

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół