• facebook
 • rss
 • Drudzy wśród mundurowych

  ks. Tomasz Lis

  dodane 02.10.2015 12:53

  Ekipa księży wzięła udział w organizowanym w turnieju piłki halowej o puchar Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

  Do turnieju zgłosiło się cztery drużyny. Ekipa sandomierskich policjantów, strażaków z PSP w Sandomierzu, drużyna wystawiona przez ratowników medycznych oraz księża reprezentujący diecezję sandomierską.

  Turniej rozegrano na hali MOSiR w Sandomierzu. Rozgrywki odbywały się w systemie gry każdy z każdym.

  Pierwszy mecz przyniósł zwycięstwo ratowników nad policjantami. W drugim księża przegrali 0:2 ze strażakami. Porażka zmobilizowała duchownych, którzy w kolejnym meczu zwyciężyli policjantów 4:3 zdobywając bramkę w ostatniej minucie spotkania. Kolejny mecz przyniósł zwycięstwo strażakom, którzy zdobyli punkty z ratownikami medycznymi. Księża także punktowali z ekipą medyczną wygrywając kolejny mecz 4:0. O pierwszy miejscu zadecydował mecz strażacy kontra policja. Lepsi okazali się pożarnicy, którzy zdobyli puchar swojego komendanta. – Cieszę się, że drużyny odpowiedziały na nasze zaproszenie. Myślę, że jest to początek kolejnych sportowych spotkań, służb zaangażowanych w życie naszej społeczności. Chcemy aby poprzez sport nasze relacje się zacieśniały, co z pewnością przyniesie skutek także na polu zawodowym – podkreślał mł. bryg. mgr Adam Czajka, komendant PSP w Sandomierzu.

  Turniej piłkarski   Drużnyny służb mundurowych
  Turniej piłkarski
  Józef Żuk
  Grano o puchar komendanta PSP   Turniej mundurowców
  Grano o puchar komendanta PSP
  Archiuwm PSP w Sandomierzu

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół