• facebook
 • rss
 • W zdrowym ciele...

  Andrzej Capiga

  dodane 07.09.2015 13:20

  Otwarcie street workout parku w Stalowej Woli.

  Otworzyli go w Parku Miejskim prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber.  Z pomysłem jego urządzenia wyszyli natomiast młodzi ludzie, którzy zebrali około 600 podpisów. Radni przychylili się do ich prośby i zafundowali im miejsce do ćwiczeń. Do przyrządów wiedzie nowa, asfaltowa alejka, ustawiono ławki i stojaki dla rowerów oraz ekologiczny kosz na śmieci.

  Praktycznego otwarcia dokonała jednak grupa Bar Division Poland z Krakowa, która nie tylko zaprezentowała wspaniały pokaz ćwiczeń na tych urządzeniach, ale również przeprowadziła z chętnymi rozgrzewkę i nauczyła kilku pożytecznych ćwiczeń. W skład tej grupy wchodzą: Jarosław „Kopen” Kopacz, dwukrotny wicemistrz Polski w street workout freestyle, Maksym Riznyk – prekursor polskiego street workout’u, Mateusz Milczuk -  członek grupy grup Street Workout Kraków oraz Street Workout Biłgoraj oraz Karolina Pikusato, jedna z nielicznych kobiet trenujących street workout, która w tym roku na mistrzostwach Polski w Biłgoraju wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii freestyle kobiet. Były też konkurencje wysiłkowe dla mieszkańców z nagrodami.

  Lucjusz Nadbereżny obiecał w przyszłym roku zastąpić piach pod urządzeniami syntetyczną wykładziną oraz wybudować obok siłownię i boisko do siatkówki plażowej pod warunkiem, iż obecna instalacja nie będzie niszczona. - Parki Miejski ma służyć mieszkańcom do celów sportowych i rekreacyjnych a nie tylko ładnie wyglądać - zapewnił prezydent.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół