• facebook
 • rss
 • Spowiedź u o. Pio

  Andrzej Capiga

  dodane 13.08.2015 14:31

  W Stalowej Woli powstaje Centrum Miłosierdzia Bożego. Jest szansa, iż jeszcze w tym roku odbędzie się tutaj pasterka.

  - Papież Franciszek ogłosił 2015 rokiem miłosierdzia. My zaś, nie wiedząc przecież że tak się stanie, budujemy kościół i  Centrum Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II - powiedział ks. Marian Balicki, proboszcz parafii św. Floriana w Stalowej Woli.  25 października br. o godz. 12.15 ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz wmuruje kamień węgielny w powstającym w Stalowej Woli kościele i Centrum Miłosierdzia Bożego. Świątynia, w stanie surowym oczywiście, jest już prawie gotowa; stoją mury, położony jest dach. Teraz trzeba podłączyć wszystkie media. W następnej kolejności ocieplić i otynkowanie obiekt. Obecnie pracownicy wykonują główne wejście do świątyni od strony Osiedla Centralnego. Świątynia Miłosierdzia Bożego będzie miała blisko 800 m. kw. powierzchni. - W obecnych czasach nie powierzchnia jest jednak najważniejsza lecz wygoda - wygodne ławki, klimatyzacja, brak ścisku w kościele. Będzie także przestronna kaplica spowiedzi, której chcemy dać imię św. Ojca Pio - dodaje proboszcz.

  W obszernych piwnicach natomiast parafia zorganizuje Centrum Miłosierdzia Bożego. Będzie tam sala na spotkania, oratorium, sala modlitewna i dla młodzieży, biblioteka, świetlica, kotłownia oraz zaplecze magazynowe. Może powstanie również kawiarenka serwująca między innymi papieski kremówki…

  Stary kościół, pierwszy jaki został wzniesiony w Stalowej Woli, oczywiście pozostanie. Został gruntowanie odrestaurowany. Będą tam odbywać się na przykład śluby. W przyszłości ma być to kościół wieczystej adoracji, jeśli taka będzie wola sandomierskiego ordynariusza.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół