• facebook
 • rss
 • W świecie fantazji

  Andrzej Capiga

  dodane 09.08.2015 17:41

  Czy wiecie, co to są larpy? To znana już na świecie edukacyjna gra. Można było ją poznać w Stalowej Woli.

  II Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką miały w tym roku bardzo bogaty i interesujący program. W Miejskim Domu Kultury, organizatorze imprezy, można było na przykład zobaczyć na żywo, co to są larpy (Live Action Role Playing) - znana i ceniona już na świecie metoda edukacji, polegająca na wspólnym tworzeniu opowieści, a następnie przeżywaniu jej dzięki wcielaniu się w wyznaczone role.  

  - W zależności od budowy i przeznaczenia larpy mogą służyć zwiększaniu kompetencji, przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw. Dzięki uczestnictwie w larpach dzieci, młodzież oraz dorośli pobudzają kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, doskonalą umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, pracują nad pewnością siebie, a ponadto uczą się empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach. A wszystko to w formie atrakcyjnej  zabawy - tłumaczy Roksana Bąk z MDK w Stalowej Woli.

  Warsztaty, które poprowadzili Daniel Krzaczkowski (historyk, a z zamiłowania fantasta) i Marcin Słowikowski (napisał pracę magisterską na temat larpów), składały się z dwóch weekendowych sesji: 1-2  oraz 7-9 sierpnia.

  W tym czasie ich uczestnicy zapoznani zostali z grami improwizowanymi oraz tworzeniem larpowych scenariuszy. Owocem warsztatów była gra, która została pokazana w klubie "Labirynt" na zakończenie II Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką.
   

  Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 23 sierpnia br.)

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół