• facebook
 • rss
 • Koncert na trawie

  Piotr Duma

  dodane 03.08.2015 19:46

  Już kolejny raz w wakacyjne popołudnia w Tarnobrzegu rozbrzmiewa muzyka folkowa i jazzowa.

  Podobnie, jak w latach poprzednich, na pl. Antoniego Surowieckiego przy fontannie, a w tym roku również na dziedzińcu Zamku Tarnowskich w Dzikowie, można wysłuchać prezentacji artystów, których próżno szukać na falach wielkich stacji radiowych i telewizyjnych.

  – Zależy nam bardzo na promowaniu lokalnych artystów, którzy z pasją kultywują regionalne tradycje i obrzędy. Niestety, istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że za kilka lat ta nasza lasowiacka kultura bezpowrotnie zaginie, a byłaby to niepowetowana strata – powiedział Mirosław Wojciechowski, przedstawiciel organizatora muzycznych spotkań – Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Fram”.

  Podczas ostatniego koncertu tarnobrzeżanie i turyści mogli wysłuchać dwóch występów. Na przygotowanej estradzie przy fontannie wystąpiła Kapela Ludowa Tadka Rzeźnika z Jaślan oraz Zespół Obrzędowy „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego, które zaprezentowały między innymi gusła, „śpiwki” oraz gawędy lasowiackie.

  Natomiast w godzinach popołudniowo-wieczornych przy Zamku Tarnowskich pod hasłem „Jazz w Dzikowie” wystąpił zespół złożony z zawodowych muzyków pochodzących z Tarnobrzega, Gorzyc, Stalowej Woli oraz Klimontowa.

  – Dzisiejszy skład jest okazjonalny, ale znamy się zarówno prywatnie, jak i zawodowo na tyle dobrze, że przed występem wystarczyła nam tylko krótka próba – mówiła wokalistka zespołu Martyna Puszka-Maziarz. – Zdarzają nam się koncerty plenerowe, ale jednak ten dzisiejszy ma nieco magiczny nastrój. Widzowie siedzą na ławeczkach, na trawnikach. Ten pozytywny klimat udziela się również i nam.

  Repertuar kilkugodzinnego koncertu był bardzo zróżnicowany. Zabrzmiały standardy jazzowe, motywy przewodnie ze znanych filmów i seriali (np. „07 zgłoś się”), a także popularne piosenki popowe. A wszystko przy licznie zgromadzonej publiczności i znakomitej pogodzie. Organizatorzy do końca wakacji planują jeszcze co najmniej dwa tego typu wydarzenia. Organizatorem akcji jest Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Fram” przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół