• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka na dwóch kółkach

  ks. Tomasz Lis

  dodane 18.07.2015 22:45

  Na trasę wyruszyło blisko 60 dwukołowych pielgrzymów, by w siedem dni odwiedzić największe sanktuaria maryjne w centralnej i zachodniej Polski.

  Po rannej odprawie technicznej na seminaryjnym placu pielgrzymi modlili się o dobrą podróż w kościele św. Michała Archanioła. Odśpiewali wspólnie Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i otrzymali błogosławieństwo na czas podróży. Pielgrzymom życzono, aby podróż i wspólne przebywanie i ponoszenie trudów było czasem zacieśnienia wzajemnych relacji oraz umocnienia osobistej wiary.

  - Mamy do pokonania 753 km w ciągu sześciu dni oraz jeden dzień przewidziany jest na odpoczynek. Jedziemy do sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. W naszym gronie są przedstawiciele różnych środowisk: młodzież, ludzie pracujący, emeryci, a także całe rodziny. Każdego roku dołączają do nas nowe osoby - poinformował jeden z głównych organizatorów ksiądz Piotr Kara.

  Pielgrzymi po drodze nawiedzą sanktuaria maryjne w: Skarżysku Kamiennej, w Piotrkowie Trybunalskim, św. Józefa w Kaliszu, w Rokitnie i w Siekierkach. - Ja już piąty raz jadę. Ta pielgrzymka jest dla mnie wyzwaniem duchowym i fizycznym. Wymaga poniesienia trudu, ale dodaje ducha i wewnętrznej siły. Jak się ma chęci nie jest ciężko – podkreślał jeden z uczestników.

  – Każdy uczestnik wyrusza z konkretną intencją, którą chce zawierzyć Maryi. Pielgrzymce towarzyszy idea pogłębienia swojej wiary poprzez nawiedzenie świętych miejsc oraz braterskość i przyjaźń niesione sobie nawzajem podczas wspólnego pielgrzymowania – poinformowali organizatorzy pielgrzymki. Pielgrzymom-rowerzystom towarzyszy zabezpieczenie techniczne, medyczne oraz wędrowny bufet. – Jest to moja kolejna pielgrzymka. Zawsze czekam na to, aby wspólnie wyruszyć na trasę. Trud najlepiej znosi się w grupie, więc mam nadzieję, że bez problemu dotrę do celu – mówiła jedna z uczestniczek ruszając na trasę.

  Diecezjalni cykliści do Siekierek dotrą 24 lipca w godzinach popołudniowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół