• facebook
 • rss
 • Wytańczyć marzenia

  ks. Tomasz Lis

  dodane 15.07.2015 16:01

  Na scenie Katolickiego Domu Kultury odbyła się trzecia edycja Konkursu Tańca dla Osób Niepełnosprawnych. Swoje tańce zaprezentowało sześć zespołów ze Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

  W festiwalu tańca wzięły udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz w zajęciach w Środowiskowych Domach Samopomocy. Podczas występów artyści zaprezentowali różnorodne tańce oraz układy choreograficzne. Jury oraz publiczność oklaskiwali nie tylko popisy taneczne, ale także wyszukane i oryginalne stroje. – Taniec dla tych osób jest wspaniałą formą wyrażania emocji oraz uczuć. Jest to także sposób wykazania czasem może ukrytych czy zapomnianych zdolności. Tańcząc, chcą przekazać to, co najpiękniejsze – podkreśla Agnieszka Kobiałka, współorganizator turnieju.

  Jury oceniało wartość artystyczną, umiejętności taneczne oraz choreografię występów. W turnieju zwyciężył zespół z Woli Jachowej przez grupą z ŚDS w Spiach oraz taneczną ekipą z ŚDS w Kielcach przy ul. Miodowej. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki, zaś pozostałe zespoły taneczne dyplomy i wyróżnienia. Poza turniejem wystąpił zespół taneczny z ŚDS w Sandomierzu oraz wokalista Radosław Bidas. W turnieju wystąpiły zespoły z ŚDS w Kleczanowie, ŚDS w Spiach, SDS w Woli Jachowej, ŚDS w Kielcach, z Tarłowa i Stykowa.

  Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych   Występy festiwalowe
  Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych
  ks. Tomasz Lis /Foto Gość
  Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych   Występy festiwalowe
  Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych
  ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół