• facebook
 • rss
 • Strażacy lepsi od księży

  ks. Tomasz Lis

  dodane 06.07.2015 00:12

  W niemal afrykańskim upale na miejscowym boisku piłkarskim w szranki stanęli duchowni i strażacy. Pot lał się strumieniami. Lepsi okazali się druhowie ochotnicy.

  Dla tarnobrzeskich osiedli Zakrzów i Sielec przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowali trzeci parafialny piknik rodzinny. Impreza rozpoczęła się Mszą św. podczas której modlono się o bezpieczne wakacje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. – Rozpoczynając wakacje Piknikiem Rodzinnym chcemy pokazać, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu w rodzinach oraz troska rodziców o dzieci. Dziś szczególnie potrzeba bronić właśnie takich wartości, które stanowią o kształcie naszego społeczeństwa. Życzę wszystkim dobrej zabawy i dobrych i bezpiecznych wakacji – mówił ks. Jan Kaszewicz. Następnie na kompleksie sportowym odbył się mecz piłkarski strażacy kontra księża diecezji sandomierskiej. W meczu w iście afrykańskim upale zwyciężyli druhowie ochotnicy z miejscowych jednostek strażackich. Przy kościele od godzin popołudniowych odbywały się kiermasze, konkursy oraz zabawy integracyjne. Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnię i zamek dmuchany. Dużą atrakcją okazał się konkurs bezpieczeństwa drogowego podczas którego rodzice zdawali testy ze znajomości zasad ruchu drogowego, dzieci zaś rywalizowały na rowerowym torze przeszkód. Konkurs zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria z wartościowymi nagrodami oraz różnego rodzaju trampoliny.

  Dla wszystkich przygotowano też stoiska z jedzeniem: kiełbaski z grilla oraz bigos, swojskie jadło i coś na słodko. Wszystko było przyszykowane przez miejscową społeczność parafialną. Czas umilał parafialny zespół muzyczny i schola.

  - Piknik integruje zwłaszcza rodziny, które od niedawna zamieszkały w osiedlach. Dziękuję wszystkim za organizację imprezy oraz wkład w troskę o wspólne rodzinne spędzanie czasu – podkreślał ks. Jan Kaszewicz, proboszcz.

  Piknik podsumowała wspólna modlitwa w godzinie apelu Jasnogórskiego i pokaz sztucznych ogni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół