• facebook
 • rss
 • Łętownia i Jeżowe na czele

  Andrzej Capiga

  dodane 09.06.2015 08:02

  Sportowo-edukacyjny piknik zorganizowano w Zespole Szkół w Jeżowem.

  Wzięli w nim udział uczniowie z Jeżowego, Jaty, Cholewianej Góry, Starego Nartu, Grobel i Łętowni. Sportowa część pikniku to turniej siatkówki dla dziewcząt oraz rozgrywki piłki nożnej chłopców. Wśród dziewcząt klasą samą dla siebie była drużyna z Łętowni. Drugie miejsce zajęły gimnazjalistki z Grobel, a trzecie - dziewczyny z Jaty. Wśród chłopców zdecydowanie najlepsi byli gimnazjaliści z Jeżowego, którzy wygrali wszystkie mecze i wyprzedzili Cholewianą Górę oraz Łętownię. Królem strzelców został zawodnik zwycięskiej drużyny, Damian Sobieszek. Część sportową przygotowała wuefistka Dorota Błądek, którą wspierała Regina Chudzik.

  - Ponieważ piknik miał mieć także charakter edukacyjny, zarówno zawodnicy, jak i inni gimnazjaliści mogli wziąć w konkursie przyrodniczym oraz humanistyczno-językowym, którymi zajmowali się przede wszystkim nauczyciele Bogdan Sieńko, Beata Tutka i Marta Kossak-Dec - powiedział Ryszard Mścisz, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Jeżowem.

  Część przyrodniczą wygrał Grzegorz Ciak przed Bartłomiejem Liskiem i Łukaszem Pitakiem, natomiast w części humanistycznej najlepszy był Piotr Olejarz, a kolejne miejsca zajęli Adrian Łach i Paweł Spieczny. Angliści Marek Piśko i Agnieszka Kołodziej oraz nauczycielki języka niemieckiego Elżbieta Łagocka-Mękal i Marta Kossak-Dec zorganizowały także rywalizację pomiędzy uczniami LO w Jeżowem. Najlepsza z języka niemieckiego była Sabina Przybysz z II LO, która wyprzedziła pierwszoklasistów: Krzysztofa Rogalę i Magdalenę Sobieszek. Zwyciężczynią konkursu z języka angielskiego była także uczennica II LO – Agnieszka Peszt, która pokonała pierwszoklasistki: Aleksandrę Orszak i Martę Kopacz.

  W pikniku wzięli udział starosta niżański Robert Bednarz oraz dyrektor ZS w Jeżowem Stanisław Haduch.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: JEŻOWE, PIKNIK

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół