• facebook
 • rss
 • Dwóch wielkich Polaków

  ks. Tomasz Lis

  dodane 08.06.2015 23:19

  Zakończeniem sandomierskich obchodów Dni Jana Długosza była wizyta metropolity lwowskiego abp Mieczysława Mokrzyckiego w parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Następca ks. Jana Długosza na lwowskiej metropolii ofiarował parafii relikwie św. Jana Pawła II.

  - Z inicjatywy i decyzji polskiego parlamentu obecnie obchodzimy w naszej ojczyźnie Rok Jana Długosza i Rok św. Jana Pawła II. To dwóch wielkich i wybitnych Polaków. Jan Długosz był mocno związany z naszym miastem i był także biskupem nominatem we Lwowie. Dziś przybywa do nas obecny metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki wraz z relikwiami św. Jana Pawła II. Jest to dla nas szczególny czas dziękczynienia oraz moment, w którym chcemy młodym naszym parafianom pokazać świetlane postaci, jako źródła inspiracji dla ich młodego życia – podkreślał ks. Krzysztof Rusiecki, proboszcz parafii.

  We wspólnej uroczystości wniesienia relikwii św. Jana Pawła II uczestniczył ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz, kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele parafialnych ruchów i stowarzyszeń oraz młodzież gimnazjalna wraz z bliskimi. Młodzi podczas Mszy św. przyjęli sakrament bierzmowania.

  Podczas homilii arcybiskup M. Mokrzycki wskazał na dwie postaci Jana Długosza i św. Jana Pawła II, które w swym życiu doskonale wykorzystały dane mi przez Boga talenty. Arcybiskup podzielił się także z zebranymi osobistym doświadczeniem bycia świadkiem codziennego świętego życia papieża Polaka. Na zakończenie Mszy św. młodzi, którzy otrzymali sakrament bierzmowania dziękując obecnym pasterzom Kościoła za obecność i posługę zapewnili o przyłożeniu wszelkich starań, aby kult świętego Jana Pawła II i przykład jego życia był ciągle żywy i rozwijany w ich parafii i życiu osobistym. Po wspólnej modlitwie wierni uczcili relikwie św. Jana Pawła II poprzez wspólną adorację i ucałowanie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół