• facebook
 • rss
 • Bądźcie krzewem gorejącym wiarą

  ks. Tomasz Lis

  dodane 02.05.2015 00:26

  - Bóg dał nam łaskę wiary, abyśmy byli krzewem gorejącym wiarą, który jest dobrodziejstwem dla świata. Ten czas peregrynacji właśnie nam o tym przypomina – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz.

  Peregrynacja symboli ŚDM w Sandomierzu rozpoczęła się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie po nabożeństwie powitania rozpoczęła się wspólna Eucharystia, na którą przybyli licznie parafianie i mieszkańcy prawobrzeżnej strony miasta. Po Mszy św. przy symbolach czuwała młodzież z grup parafialnych oraz parafianie.

  W godzinach popołudniowych symbole ŚDM zawitały do kościoła seminaryjnego pw. Św. Michała Archanioła. Tutaj powitała je wspólnota seminaryjna oraz siostry z sandomierskich zgromadzeń zakonnych. Przy krzyżu i ikonie zostało odprawione nabożeństwo majowe. Następnie był czas indywidualnej adoracji oraz wspólnotowego śpiewu, który prowadziła seminaryjna schola. Następnie symbole nawiedziły parafię Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie po wspólnotowej adoracji i modlitwie odbył się koncert zespołu New Life’m. Podczas koncertu świadectwo o swoim szczególnym uczestnictwie w Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii złożyło młode małżeństwo z Kielc, które właśnie podczas spotkania młodych zawarło sakramentalne małżeństwo. Przez blisko dwie godziny młodzi wraz z artystami uwielbiali Boga wspólnym śpiewem.

  Następnie rozpoczęła się procesja światła. Obecny na modlitwie z młodymi biskup Krzysztof Nitkiewicz zachęcał, aby czas peregrynacji krzyża i maryjnej ikony stał się dla każdego czasem rozpalenia i ugruntowania wiary i miłości. - Święty Jan Paweł II mówił, że człowiek rodzi się niczym krzew, który może stać się krzewem gorejącym, krzewem, który płonie i się nie spala, niesie ciepło i jasność tak jak krzew, w którym Bóg objawił się Mojżeszowi lub może być krzewem, który od samego początku usycha i nie służy nikomu i niczemu. Bóg dał nam łaskę wiary, abyśmy byli takim krzewem, który jest dobrodziejstwem dla świata. Ten czas peregrynacji właśnie nam o tym przypomina – wskazywał biskup.

  Młodzi wraz z symbolami krzyża i ikony przeszli głównymi ulicami miasta do sandomierskiej katedry. Mimo niesprzyjającej pogody w procesji wzięło udział bardzo dużo młodych z Sandomierza i okolic. Dołączyli do nich mieszkańcy miasta oraz liczni przedstawiciele grup parafialnych i społecznych wśród nich Strzelcy i harcerze. Dnia 2 maja o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna i wieńcząca peregrynację symboli w naszej diecezji, zaś symbole zostaną przekazane młodym z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół