Walka o siatkarską pozycję

Był to pierwszy mecz w 2 rundzie play-off. Po dobrym meczu ostrowczanki niestety przegrały 0:3 (18:25, 21:25, 11:25) z zespołem z Dąbrowy Górniczej.

Pierwszy mecz dwuboju w 2 fazie play-off o miejsca 5-12 w Orlen Lidze odbył się na hali KSZO Ostrowiec. Gospodynie podejmowały utytułowana drużynę Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, który po rozgrywkach ligowych zajmował 6 pozycję w tabeli, wyższą od siatkarek z Ostrowca, które uplasowały się na 9 miejscu.

W pierwszym secie ostrowczanki walczyły o każdą piłkę jednak doświadczenie bąbrowczanek wzięło górę i oddały set do 18.

Drugi set przyniósł także wyrównany pojedynek i gdyby nie kilka strat własnych mogłoby dojść do wyrównanej walki w końcówce seta. Niestety i w tej partii gospodynie uległy do 21.

Trzeci set należał już do zespołu z Dąbrowy, który dominował w każdym elemencie gry zwyciężając do 11 zespół z Ostrowca.

Zwycięzca w kolejnej rundzie zagra z wygranym z pary Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź o miejsca 5-8. Przegrani obu par spotkają się natomiast w walce o miejsca 9-12 (mecze 25 kwietnia i 2 maja). Reasumując lepszy z pary KSZO – MKS zapewni sobie na koniec sezonu co najmniej 8 miejsce, a gorszy co najwyżej 9.