• facebook
 • rss
 • Słowem i pędzlem malowane

  ks. Tomasz Lis

  dodane 21.03.2015 22:49

  Ponad czterdziestu uczniów wystąpiło w konkursie zorganizowanym w Zespole Placówek Oświatowych w Chobrzanach. Młodzi artyści zaprezentowali prace plastyczne oraz recytowali poezję kapłana poety.

  Konkurs odbywał się w kilku kategoriach wiekowych oraz w formach plastycznej i recytatorskiej. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Samborzec. – Jest to okazja, aby nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności oraz mobilizowali się do rozwijania własnych talentów – podkreślał Robert Soja, dyrektor placówki edukacyjnej. Na jednej z sal szkolnych została zorganizowana wystawa prac konkursowych, w których uczniowie mieli za zadanie ukazania w formie plastycznej przybliżenie tematyki poezji ks. Twardowskiego. Podczas konkursu recytatorskiego uczniowie mieli okazję zaprezentować przygotowany wiersz. Jury zwracało uwagę na dobór i dostosowanie wiersza do wieku ucznia, dykcję, wymowę i akcentowanie oraz interpretację własną wiersza. Komisja nie miała łatwego zadania gdyż uczestnicy konkursu bardzo profesjonalnie przygotowali swoje występy.

  Po przesłuchaniach jury wyłoniło najlepszych w poszczególnych kategoriach:

  W konkursie recytatorskim zwyciężyli: w kategorii szkoła podstawowa klasy I–III zwyciężyła Katarzyna Obrębka, w kategorii szkoła podstawowa klasy IV–VI zajął Tomasz Czarnecki, w kategorii gimnazjum pierwsze miejsce uzyskała Aleksandra Pietrzykowska.

  W konkursie plastycznym zwyciężyli: w grupie przedszkolnej Nina Świder oraz Kinga Śmiechowska, w kategorii uczniowie klas I–III szkoły podstawowej najlepsza okazała się Emilia Skrzek, w grupie uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej Natalia Rzeszowiak, pośród gimnazjalistów najlepszą pracę wykonała Natalia Borycka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół