• facebook
 • rss
 • W rytmie angielskich przebojów

  ks. Tomasz Lis

  dodane 14.03.2015 09:33

  Na scenie Katolickiego Domu Kultury wystąpiło dwudziestu trzech młodych artystów prezentując przygotowane angielskie przeboje muzyczne.

  Coroczny festiwal gromadzi coraz więcej młodych z szkół Sandomierza i okolic, którzy chcą zaprezentować nie tylko talenty muzyczne, ale także umiejętności językowe. Sami uczestnicy podkreślali, że udział w imprezie to dla nich nie tylko okazja do zaprezentowania się publiczności, ale również do popracowania nad angielskim.

  Zgromadzona w Domu Katolickim publiczność składająca się w większości z ich kolegów i znajomych mogła wysłuchać szerokiego repertuaru przygotowanych utworów, które oscylowały od sentymentalnych ballad po ostrzejsze, rockowe utwory. Młodych artystów oceniało jury, w skład którego wchodzili muzycy i angliści.

  - Obserwujemy, że co roku poziom festiwalu jest coraz wyższy. Młodzi naprawdę dokładają starań, aby dobrze się zaprezentować. Jest to dla nich okazja doszlifowania i sprawdzenia sowich umiejętności. Podczas oceny bierzemy pod uwagę stronę językową, jak również artystyczną i samo wykonawstwo wokalne i ekspresję występujących - podkreślił Roman Ryński, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu, pomysłodawca imprezy.

  Niektórym wykonawcom towarzyszyły zespoły muzyczne. Wielu młodych artystów podkreślało, że w przygotowaniach pomagali im nauczyciele języka angielskiego, profesjonalni lektorzy oraz fachowcy od emisji głosu.

  - Ten festiwal to okazja, aby pokazać swoje umiejętności wokalne. W przygotowaniach pomagała mi nauczycielka angielskiego a w domu ćwiczyłam przed lustrem. Miałam ogromną tremę, tak naprawdę śpiewałam z zamkniętymi oczami - opowiada z uśmiechem Klaudia Pasecka z II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu.

  - Ja przygotowywałam się około dwu miesięcy. Jest to okazja, aby udowodnić samej sobie, że potrafię. Było trochę tremy, jestem zadowolona z występu, ale wiem, że mogło być lepiej - komentowała Katarzyna Grzyb z Liceum w Zawichoście.

  Zwycięzcami w kategorii gimnazjów zostali: Natalia Teter z Gimnazjum w Zawichoście, drugie miejsce zajęła Emilia Lichocka z Gimnazjum Katolickiego w Sandomierzu, trzecie Oliwia Łukawska także z Gimnazjum Katolickiego w Sandomierzu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych kolejne miejsca zajęli: Karolina Kołodziej z ZGSiH w Sandomierzu, Karolina Grzyb z I LO w Sandomierzu, Klaudia Kwiecień także z I LO w Sandomierzu. - Takie festiwale są dla mnie czymś bardzo ważnym. Dzięki nim mogę doskonalić swoje zdolności wokalne i widzę, co mogę zrobić lepiej. Dziś udało się wygrać, choć popełniłam kilka błędów wokalnych - mówiła Natalia Teter, laureatka pośród gimnazjalistów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół