• facebook
 • rss
 • Przedstawiciele

  Piotr Duma

  dodane 15.01.2015 11:18

  Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentowały się zespoły z Kopci, Woli Raniżowskiej, Chmielowa oraz Tarnobrzega

  Przedstawienia oceniało jury, w którym zasiedli specjaliści reprezentujący różne dziedziny sztuki teatralnej oraz obrzędowości religijnej. Po obejrzeniu wszystkich wystąpień komisja w składzie: Bożena Wójtowicz-Ślęzak, Dominika Kliza, Beata Tyra, ks. Krzysztof Bartkiewicz oraz Sylwester Łysiak (przewodniczący jury) do etapu diecezjalnego nominowała tradycyjnie dwa zespoły. W tym roku do Sandomierza na finałowe zmagania pojadą tarnobrzeskie zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 9 oraz Gimnazjum nr 3.

  Nominacje, dyplomy za udział oraz przygotowane nagrody dla każdego z uczestników zostały wręczone przez zastępcę prezydenta Tarnobrzega, Józefa Motykę i doradcę prezydenta do spraw oświatowych, Jolantę Kociubę.

  – Okazuje się, że tradycja bożonarodzeniowa cieszy się popularnością i jest podtrzymywana przez szkoły i parafie – powiedział przewodniczący jury, instruktor teatralny TDK, Sylwester Łysiak. – Niektóre przedstawienia sięgają głęboko do korzeni, czyli pokazują dawne kolędowanie z tradycyjnymi obrzędami. Na pewno młodzież musi wtedy czerpać wiadomości od dziadków lub rodziców. Ale są też takie uwspółcześnione widowiska jasełkowe. Wierzę, że w kolejnych latach ta tradycja nadal będzie się cieszyć zainteresowaniem, tym bardziej że przygotowanie takiego przedstawienia wymaga sporo pracy.

  Zaprezentowanie jasełek, w opinii rejonowego duszpasterza dzieci i młodzieży ks. Krzysztofa Bartkiewicza, poza radością niesie jeszcze coś więcej. – Chcemy, żeby duch Bożego Narodzenia był jak najdłużej w nas, byśmy potrafili żyć tą atmosferą Świętej Rodziny i przenosili ją do naszych rodzin. Pragniemy, żeby radość Bożego Narodzenia było w nas, ale by przesłanie miłości Boga do człowieka i człowieka do człowieka było w narodzie i wobec każdego człowieka kontynuowane jak najdłużej.

  Tradycyjnie organizatorami był Rejonowy Duszpasterz Dzieci i Młodzieży z obszaru dekanatu tarnobrzeskiego oraz Tarnobrzeski Dom Kultury.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół