• facebook
 • rss
 • "Maleńka Gwiazdka" najlepsza

  Marta Woynarowska

  dodane 11.01.2015 20:21

  Uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 10 Natalia Koktysz wygrała w starszej grupie uczestników XIX „Serbinowskiej kolędy” Tarnobrzeg 2015.

  W sali parafialnej przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbyła się już dziewiętnasta edycja konkursu na najlepsze wykonanie kolędy lub pastorałki. W tym roku na scenie zaprezentowało się ponad 40 małych piosenkarzy i muzyków.

  W konkursowe szranki jako pierwsi stanęli najmłodsi – przedszkolaki oraz uczniowie I klas szkół podstawowych. Najmłodsza uczestniczka Blanka Kukiełka liczyła sobie zaledwie 3,5 roku. Mimo tak młodego wieku, wspierana przez mamę, dzielnie poradziła sobie z wykonaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Na scenie zaprezentowała się również jej o rok starsza siostra Weronika.

  Spośród ponad 20 uczestników najwięcej głosów rodziców lub opiekunów małych artystów, którzy stanowili jedną wielką komisję konkursową, zebrała Marta Mortka z Przedszkola nr 12, która zaśpiewała pastorałkę „Narodzony w stajence”. Drugie miejsce przypadło Martynce Piekarskiej, trzecie natomiast Milence Drelowiec, które reprezentowały Szkołę Podstawową nr 10. Wyróżnienie za wyjątkową interpretację „Bosego pastuszka” otrzymała Nadia Skrzypczak z Przedszkola nr 2.

  W grupie dzieci starszych oraz młodzieży pierwsze miejsce zdobyła wspomniana Natalia Koktysz za wykonanie pastorałki „Maleńka Gwiazdka”, kolejne zaś zajęły Oliwia Nowak (SP nr 10) i Emilia Malik z Podstawowej Szkoły Katolickiej.

  Wykonawcy sięgali po bardzo różnorodny repertuar, gdyż obok wiekowych polskich kolęd równie często można było usłyszeć współczesne pastorałki lub piosenki bożonarodzeniowe. Niektórzy postanowili połączyć śpiew z graniem, tak jak Kasia Płaza z SP nr 3, która akompaniowała sobie na akordeonie.

  Na scenie zaprezentował się również jeden duet – Wiktoria Janeczko i Tomasz Sokołowski, uczniowie III klas Gimnazjum Katolickiego.

  – Mnie to już chyba można nazwać weteranką, bo biorę udział w „Serbinowskiej kolędzie” chyba już siódmy raz – mówiła Wiktoria. – Dwa lata temu udało mi się znaleźć w gronie laureatów. Zresztą mój debiut, nazwijmy go scenicznym, odbył się tutaj na sali parafialnej właśnie podczas konkursu kolęd. Miałam wtedy 5 lat. Od tamtej pory występowałam z różnych okazji. W ubiegłym roku razem z kolegą zagraliśmy i zaśpiewaliśmy pastorałkę, którą dzisiaj wykonaliśmy, czyli „Złotą Jerozolimę”, podczas regionalnego konkursu „Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki” zorganizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Zdobyliśmy wówczas wyróżnienie. W tym roku też zamierzamy wystąpić i może również uda się zdobyć dobre miejsce. Akompaniujący na gitarze Tomasz Sokołowski jest dobrze znany przede wszystkim wiernym z parafii MBNP, gdzie od kilku lat gra na organach podczas Mszy św. i nabożeństw.

  W przerwie pomiędzy występami grup młodszych i starszych uczestników na scenie zaprezentowały się Mażoretki „Diament” z Chmielowa. Była to niespodzianka dla wszystkich artystów biorących udział w konkursie, a także dla publiczności, która gorąco oklaskiwała popisy dziewcząt z Chmielowa.

  Organizatorem „Serbinowskiej kolędy” podobnie jak w poprzednich latach byli Rycerze Kolumba z Rady 15 239 w Tarnobrzegu. Wszystkim uczestnikom oprócz pamiątkowych dyplomów zapewnili atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów.

  Patronat medialny nad konkursem tradycyjnie objęła nasza redakcja.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół