• facebook
 • rss
 • Książka za złotówkę

  Andrzej Capiga

  dodane 09.01.2015 08:30

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza wszystkich miłośników literatury na kiermasz książek.

  Zostanie otwarty w poniedziałek, 12 stycznia o godzinie 11 w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, na parterze. Każda książka kosztuje symboliczną złotówkę. To wyjątkowa okazja, bo można „upolować” naprawdę ciekawe rzeczy: od lektur szkolnych, bajek, kryminałów - po arcydzieła światowej literatury. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

  Podczas poprzedniej edycji - rekordzistki – dwie siostry – kupiły jednorazowo aż 90 pozycji. Inny miłośnik książek znalazł dla siebie 26 pięknych albumów. Tylko w pierwszym tygodniu kiermaszu do nowych właścicieli trafiło  1500 książek, encyklopedii czy komiksów.

  Pieniądze z kiermaszu pozwolą bibliotece na uzupełnienie posiadanych zasobów nowościami. Przypominamy, że oferowane książki pochodzą ze zlikwidowanej filii biblioteki; są wśród nich także dary od czytelników, którzy zrobili przegląd swoich prywatnych zbiorów i część zdecydowali się przekazać bibliotece właśnie na taki cel.

  Stoisko czynne będzie przez dwa tygodnie, do 23 stycznia, w godzinach otwarcia biblioteki (poniedziałek 11-19, wtorek – piątek 9-19), oprócz sobót.  - Poprzednie kiermaszowe akcje biblioteki spotkały się z życzliwym przyjęciem czytelników. Liczymy, że będzie tak i w tej edycji, tym bardziej, że sami zainteresowani dopytywali się o to, kiedy będzie kolejny – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół