• facebook
 • rss
 • Kolędowanie dla Tego, który Jest

  Piotr Duma

  dodane 07.01.2015 10:10

  „Zobaczyć Obecnego. Kolędowanie z Tym, który Jest” – pod takim hasłem w kościele pod wezwaniem św. Barbary odbył się koncert młodzieży z Diakonii Muzycznej Ruchu „Światło- Życie” diecezji sandomierskiej.

  Na przygotowanej przy ołtarzu scenie wystąpiło ponad sto osób.

  – Prawie wszyscy dzisiejsi wykonawcy pochodzą z terenu naszej diecezji. Tylko kilka osób jest spoza – powiedział ks. Marek Kuliński, diecezjalny moderator Ruchu „Światło- Życie” diecezji sandomierskiej.

  A wszystko zaczęło się kilka lat temu, od chęci wspólnego kolędowania młodych ludzi w różnych parafiach na terenie diecezji. Z czasem jednak zdecydowali, że będą robić jeden, duży, przygotowany większymi nakładami środków koncert. A przede wszystkim poprzedzony warsztatami muzycznymi. W tym roku zajęcia instrumentalno-wokalne dla młodych wykonawców poprowadzili Piotr Pałka oraz Sebastian Iwanowicz.

  Pomiędzy wykonywanymi utworami, zebrani w kościele usłyszeli świadectwa ludzi, dla których życie z Bogiem jest szczególnie ważne na co dzień. – Świadectwa są jak gdyby pieczęcią, poświadczającą autentyczność życia, życia z Bogiem na co dzień, pomimo różnych, czasem bardzo trudnych sytuacji – mówił ks. M. Kuliński.

  Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie uczestników oraz słuchaczy, co niezwykle cieszy organizatorów tego przedsięwzięcia.

  Na zakończenie koncertu wszystkich zebranych pobłogosławił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który wcześniej podziękował młodym artystom za piękny koncert. Ks. biskup wspomniał, że tego dnia wierni Kościołów wschodnich obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia. Można zatem powiedzieć, że Boże Narodzenie ciągle trwa, że Chrystus ciągle się rodzi, a my mamy Go adorować.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół