• facebook
 • rss
 • Modlitewny start!

  ks. Tomasz Lis

  dodane 16.12.2014 19:16

  Hasłem tegorocznego cyklu przygotowań są słowa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. 19 grudnia w 27 parafiach w diecezji o 19.00 rozpocznie się Czuwanie Modlitewne. Znajdź najbliższe miejsce i dołącz do wspólnej modlitwy!

  Czuwania modlitewne to jeden z elementów przygotowań do Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Krakowie w 2016 r. Nasza diecezja już od grudnia 2014r. będzie wpisywać się w te duchowe przygotowania. Jak?

  - W każdy trzeci piątek miesiąca w 27 parafiach diecezji o 19.00 różne wspólnoty poprowadzą Czuwanie Modlitewne. Chcemy, aby ten czas był przestrzenią spotkania różnych ludzi, tak starszych jak i młodszych. Ufamy, że te spotkania rozpalą w młodych chęć żywego włączenia się w przygotowania ŚDM, potem przyjęcia pielgrzymów w 2016r. do swoich domów, wzięcia udziału w spotkaniu młodych w Krakowie, a w dalekosiężnej perspektywie będą zaczątkiem grup formacyjnych w parafiach bądź wzmocnieniem tych, które już istnieją - tłumaczy Olga Surma z Komitetu przygotowań ŚDM.

  Tegoroczny rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży będziemy się odbywał pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

  - Pomysł organizowania takich spotkań w kilkunastu miejscach w ten sam dzień i o tej samej godzinie ma na celu pokazanie, że przygotowywane wydarzenie ŚDM jest naszym wspólnym dziełem. Stąd warto, jeśli w danej parafii takie spotkania nie są organizowane, znaleźć najbliższe sobie miejsce, gdzie Czuwanie będzie się odbywało i dołączyć do wspólnej modlitwy - zachęca O. Surma.

  Czuwania Modlitewne będą także okazją do zapoznania się z ideą Światowych Dni Młodzieży. - Niech nikogo z nas nie zabraknie! -dodaje.

  W naszej diecezji w najbliższy piątek, 19 grudnia odbędę się Czuwania Modlitewne w następujących kościołach: Gawłuszowice, Skopanie, Wola Baranowska, Gorzyce, Janów Lubelski -  Św. Jadwigi Królowej, Janów Lubelski - św. Jana Chrzciciela, Klimontów, Osiek, Modliborzyce, Nisko Św. Jana Chrzciciela, Iwaniska, Ostrowiec Świętokrzyski – Miłosierdzia Bożego, Ćmielów, Połaniec Św. Marcina, Pysznica, Raniżów, Jeżowe, Sandomierz – Katedra, Stalowa Wola MB Królowej Polski, Staszów św. Barbary, Szewna, Łagów, Nowa Dęba Podwyższenia Krzyża, Tarnobrzeg św. Barbary, Zarzecze, Lipa, Dwikozy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół