• facebook
 • rss
 • Piękny umysł

  Andrzej Capiga

  dodane 03.12.2014 13:29

  Katarzyna Chrapko z Niska została nagrodzona na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik w Brukseli.

  Katarzyna, uczennica Gimnazjum nr 1 w Nisku,  podczas trzydniowych Brussels Innova 2014, otrzymała złoty medal z wyróżnieniem. W Centrum Wystawowym zaprezentowano ponad 200 innowacyjnych rozwiązań z dziedziny medycyny, informatyki, chemii, biologii, elektroniki, mechaniki, ochrony i bezpieczeństwa. Kasia była najmłodszą uczestniczką targów. Zaprezentowała tam swoją pracę pt. „ Badania nad zastosowaniem infradźwięków do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka”, która już wielokrotnie została nagrodzona w konkursach innowacji technicznych odbywających się w naszym kraju (otrzymała między innymi złoty medal w odbywającym się w stolicy konkursie Internatinal Warsaw Invention Show 2014 oraz główną nagrodę w konkursie Młody Wynalazca 2014).
  Uczestnicy Targów Wynalazczości prezentowali swoje prace, dzielili się przemyśleniami, podziwiali wzajemnie swoje konstrukcje. Mieli też okazję spotkać się z przedstawicielem ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli, w czasie którego szeroko omawiano promocję nauki w naszym kraju. Młodych naukowców wspierała swoją obecnością i zaangażowaniem żona prezydenta RP Anna Komorowska.

  Polscy wystawcy zaprezentowali kilkadziesiąt wynalazków, które wzięły udział w konkursie Brussels Eureka. Koncepcja leczenia za pomocą infradźwięków opracowana przez gimnazjalistkę cieszyła się dużym zainteresowaniem. Międzynarodowe jury złożone z ekspertów z różnych dziedzin przyznało Katarzynie Chrapko złoty medal z wyróżnieniem. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną polskiego ministra gospodarki.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół