• facebook
 • rss
 • Kto w lokalnych władzach?

  ks. Tomasz Lis

  dodane 17.11.2014 10:39

  Po raz kolejny stanęliśmy przed urną wyborczą. Tym razem wybieraliśmy lokalne władze. W naszej diecezji wybieraliśmy trzech prezydentów miast, burmistrzów mniejszych miasteczek, wójtów gminnych oraz radnych gminnych, powiatowych i przedstawicieli do sejmików wojewódzkich.

  Obwodowe komisje nie zanotowały szczególnych przeszkód w przebiegu głosowania. Jak informowali członkowie komisji podczas głosowania nie brakowało pytań związanych z zasadami głosowania do rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego. Zaskoczeniem był bardzo dobra frekwencja głosowania Do południa swój głos oddało blisko 17 proc uprawnionych. Województwa świętokrzyskie i podkarpackie zanotowały jedne z największych frekwencji przekraczająca 45 proc.

  Trwa liczenie głosów. Według nieoficjalnych jeszcze wyników nowym prezydentem w Stalowej Woli został Lucjusz Nadbereżny (PiS), który pokonał dotychczasowego włodarza miasta Andrzeja Szlęzaka. W Stalowej Woli, podobnie jak w całym podkarpackim spektakularne zwycięstwo odniosło Prawo i Sprawiedliwość, czyli partia, z której wywodzi się nowy prezydent miasta. W Ostrowcu Świętokrzyskim prawdopodobnie w drugiej turze o fotel prezydenta zmierzą się Jarosław Górczyński (PSL) i Zbigniew Duda (PiS). W Tarnobrzegu również odbędzie się druga tura wyborów, która rozstrzygnie kto zostanie włodarzem miasta. W szranki staną Grzegorz Kiełb - Komitet Wyborczy Wyborców Moje Miasto Tarnobrzeg i Norbert Mastalerz (PO). W Sandomierzu pierwsza tura prawdopodobnie także nie rozstrzygnęła kto obejmie władzę w mieście. Według wstępnych danych Marek Bronkowski, z komitetu Samorząd Razem uzyskał 43 proc. głosów, a Jerzy Borowski, dotychczasowy burmistrz, kandydat komitetu Stowarzyszenia Nasze Miasto Sandomierz 39 proc., Krzysztof Szatan z Prawa i Sprawiedliwości dostał 17 proc. W Opatowie w pierwszej turze zwyciężył Andrzej Chaniecki, Komitet wyborczy Stowarzyszenie Region Świętokrzyski uzyskując 56,9 proc. głosów, pokonał Krystynę Kielisz 27 proc i Tomasza Stańka 15 proc.

  Nie ma jeszcze danych na temat jak poszły wybory o fotel burmistrza w Staszowie, Janowie Lubelskim i Nisku.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół