• facebook
 • rss
 • Lekcja historii

  ks. Tomasz Lis

  dodane 13.11.2014 00:21

  - To przedstawienie jest podsumowaniem kilku lat pacy z dziećmi na temat ojczyzny i patriotyzmu. Już od pierwszej klasy wyjaśniamy dzieciom, co znaczy być Polakiem, jak należy szanować symbole narodowe i jak pamiętać o bohaterach naszego kraju - mówiła Elżbieta Grazda, nauczycielka trzecioklasistów.

  W Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu odbyło się spotkanie upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas trzecich pod czujnym okiem nauczycieli. – Była to niezwykła lekcja patriotyzmu, pokazująca gorycz rozbiorów, determinację pokoleń walczących o niepodległość i radość z jej odzyskania. Cieszę się, że uczniowie tak bardzo się w to zaangażowali. Mam nadzieję, że ta lekcja pozostanie w ich pamięci – mówił Grzegorz Socha, dyrektor placówki. Podczas szkolnego przedstawienia, na które zostali zaproszeni rodzice i rodziny uczniów, mali artyści przebrani w okolicznościowe stroje zaprezentowali bardzo nietypową lekcję historii.

  Opowiadając o losach Polski z czasów rozbiorów i walk niepodległościowych, śpiewali patriotyczne pieśni i recytowali okolicznościowe wiersze. – W przedstawieniu wzięło udział trzydzieścioro dzieci z klas trzecich, które bardzo solidnie podeszły do postawionego im zadania. Wielką rolę odegrali rodzice, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów oraz ćwiczyli z dziećmi recytacje. To pokazuje, że w rodzinach pielęgnowany jest ten duch patriotyzmu. Dla najmłodszych uczniów było to także duże przeżycie, bo zobaczyli starszych kolegów w nietypowych rolach żołnierskich, szlacheckich czy powstańczych – dodaje Anetta Fularska, jedna z odpowiedzialnych za przygotowanie przedstawienia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół