Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Sandomierz czeka na młodzież

Rok temu w Nisku na zakończenie trzydniowego spotkania młodzi przekazali ikonę Chrystusa Nauczyciela do Sandomierza, który jest tegorocznym gospodarzem kolejnego zlotu młodych.

Już w piątek po południu zaczną napływać do Sandomierza pierwsi pielgrzymi na diecezjalne spotkanie. Jego hasło brzmi: „Błogosławieni ubodzy w duchu”.

– Mamy już ponad 3 tys. zgłoszeń. Młodzi będą rozlokowani w poszczególnych parafiach miasta, gdzie będą mieli zapewnione noclegi i prowiant. Każdy z nich otrzyma „Pakiet wjazdowy”, który zawiera niezbędne informacje potrzebne do uczestnictwa – mówi ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

W piątek już od 15.00 przy 6 kościołach parafialnych działać będą biura organizatora, gdzie będą rejestrowane poszczególne grupy parafialne.

  • młodzież z dekanatów: Modliborzyce, Połaniec, Stalowa Wola, Raniżów zgłasza się w parafii pw. św. Józefa.
  • młodzież z dekanatów: Pysznica, Staszów, Ulanów zgłasza się do parafii katedralnej.
  • młodzież z dekanatów: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Rudnik nad Sanem, Zaklików zgłasza się do parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.
  • młodzież z dekanatów: Ożarów, Opatów, Tarnobrzeg Północ, Tarnobrzeg Południe zgłasza się do parafii pw. Nawrócenia św. Pawła.
  • młodzież z dekanatów: Nisko, Janów Lubelski, Ostrowiec Świętokrzyski, Klimontów zgłasza się do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • młodzież z dekanatów: Koprzywnica, Szewna Zawichost, Świętokrzyski zgłasza się do parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Na 18.00 zaplanowano zawiązanie wspólnoty w trzech kościołach stacyjnych: św. Pawła, Matki Bożej Królowej Polski i Podwyższenia Krzyża, gdzie odbędzie się nabożeństwo adoracji Krzyża i z trzech miejsc młodzi wyruszą ulicami miasta, prowadząc Drogę Krzyżową, która zakończy się wspólnym spotkaniem na rynku Starego Miasta.

Informator dla każdego uczestnika   "Pakiet wjazdowy"
Informator dla każdego uczestnika
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy