• facebook
 • rss
 • Koloratka i rogatywka

  ks. Tomasz Lis

  dodane 17.09.2014 13:29

  Trzydniowe rekolekcje zgromadziły 148 księży z całej Polski, którzy pełnią posługę kapelanów straży pożarnej.

  Tegoroczne spotkanie odbywa się w Skorzeszycach, gdzie prowadzone są konferencje formacyjne oraz szkoleniowe odnoszące się do posługi strażackiego kapelana. - Z racji, że jest to spotkanie ogólnopolskie, chcemy pokazać piękno naszego regionu. Podczas wizyty w Sandomierzu, modliliśmy się wspólnie podczas Mszy św., w bazylice katedralnej, której przewodził bp Edward Frankowski oraz zwiedziliśmy Stare Miasto - poinformował ks. Lech Siekierski, diecezjalny kapelan strażaków. Podczas wspólnej modlitwy biskup senior dziękował za pełną poświęcenia służbę strażaków, która jest duchowo „zabezpieczana” przez posługę kapelanów. Podkreślał także zaangażowanie druhów strażaków nie tylko w obronę zdrowia i mienia ludzi ale także w życie społeczne i religijne.

  - Popołudniu przewidziana jest kolejna atrakcja, rejs statkiem po Wiśle, aby pokazać gościom piękną panoramę miasta – dodał ks. L. Siekierski.

  - Wielu z nas po raz pierwszy nawiedza region świętokrzyski w tym i Sandomierz, dlatego jest to dla nas nie lada atrakcja. Ponad to wspólne rekolekcje to czas modlitwy ale i wymiany doświadczeń z naszej kapelańskiej posługi – podkreślał jeden z kapelanów.

  W kolejnych dniach księża odwiedzili sanktuarium na Świętym Krzyżu i Krzyżtopór. Ze strażackimi kapelanami spotkał się także komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicza, świętokrzyski komendant wojewódzki, Zbigniew Muszczak oraz komendanci powiatowi z naszego regionu.

  Jak poinformował kapelan świętokrzyskich ratowników, ksiądz Marek Mrugała, księża są bardzo mocno związani ze strażą, wielu z nich na co dzień uczestniczy w akcjach ratowniczych. Kapelani służą również pomocą duchową, a także udzielają porad psychologicznych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół