• facebook
 • rss
 • W senatorskie ławy

  ks. Tomasz Lis

  dodane 08.09.2014 10:56

  Znamy już oficjalne wyniki wyborów uzupełniających do senatu w okręgu północno-wschodnim województwa świętokrzyskiego. Po porannym zwrocie akcji senatorem został Jarosław Rusiecki z PiS.

  W poniedziałkowy poranek atmosfera w sztabach wyborczych Kazimierza Kotowskiego i Jarosława Rusieckiego zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki głosowania z części obwodów dawały zwycięstwo Kazimierzowi Kotowskiemu z PSL. Jednak po podliczeniu wyników ze wszystkich komisji obwodowych najwięcej głosów zdobył Jarosław Rusiecki - 10 098, czyli 37,04 procent. Kazimierz Kotowski zdobył 35 procent (9193 głosów). Na dalszych miejscach uplasowali się: poseł Zbigniew Pacelt – 14,21 % (3732 głosów), Kazimierz Jesionek – 7,22% (1896 głosów), Jacek Wójcicki (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) – 4,99% (1311 głosów) oraz Małgorzata Marenin (Demokracja Bezpośrednia) – 1,20% (315 głosów). ​

  Wady systemu sprawiły, że obwodowe komisje wyborcze miały problemy z wprowadzaniem danych do protokołów. To spowodowało, że prace komisji przeciągały się nawet o kilka godzin. Frekwencja w wyborach uzupełniających była bardzo niska. Wielu mieszkańców małych miejscowości przyznawało, że nie wiedzieli o wyborach i w ogóle się nimi nie interesują.

  Do urn szli przede wszystkim ludzie, którzy nie opuszczają żadnego głosowania. Udział w głosowaniu wzięło 27 744 osoby na 348 tysięcy uprawnionych. Wybory zarządzono, kiedy mandat do Parlamentu Europejskiego zdobyła senator PiS, Beata Gosiewska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół