• facebook
 • rss
 • Wakacje wśród książek

  Andrzej Capiga

  dodane 03.09.2014 22:18

  Około 1000 dzieci wzięło udział w zajęciach wakacyjnych przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli.

  W ramach akcji „Lato w bibliotece” były zajęcia plastyczne, literackie, konkursy, gry i zabawy oraz język chiński na wesoło. Teraz, wystawę prac wykonanych podczas „Lata w bibliotece” oglądać można w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej podczas książkowego kiermaszu.

  Zabawy niemal wszyscy pracownicy biblioteki organizowali w dwóch placówkach: Bibliotece Głównej oraz w filii nr 1 - oddziale dla dzieci. Był między innymi konkurs plastyczny na zrobienie kolorowej, bogato ilustrowanej trasy podróży marzeń, wykonywanie japońskich wachlarzy, uczenie się kaligrafii znaków japońskich, a w filii przy ul. Staszica - zabawy z językiem chińskim. Igraszki lingwistyczne prowadzono dzięki pomocy studentki japonistyki Anny Rybak, oraz przy zaangażowaniu wolontariuszki – Sylwii Banaczyk ze Stalowej Woli, studentki trzeciego roku sinologii.

  Z pozostałych zajęć, dzieci na długo zapamiętają rewię kapeluszowej mody. Najpierw przez dwa dni projektowano efektowne kapelusze, a potem młodym modystkom przypadła rola modelek. Na specjalnym wybiegu prezentowały kapeluszowe kreacje. Dzieciaki podczas „Lata w bibliotece” uczyły się także jak robić kolorowe i efektowne zakładki, poznały stołowy savoir-vivre, a z muliny i koralików robiły kolorowe bransoletki.

  Ciekawe były także zajęcia w Wypożyczalni Książki Mówionej. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie się z audiobookiem i bajkami czytanymi przez znakomitych polskich aktorów. Dzieci przekonały się także, co można zrobić już ze zużytymi płytami CD oraz jak ekologicznie wykorzystać puste pudełka, plastikowe butelki czy inne odpady.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół