• facebook
 • rss
 • Są wśród najlepszych

  ks. Tomasz Lis

  dodane 25.07.2014 11:57

  Podczas powiatowego święta policji w Sandomierzu wręczono medale i awanse dla najlepszych stróżów prawa. Powiatowa komenda otrzymała list gratulacyjny od ministra spraw wewnętrznych za wybitne osiągnięcia prewencyjno-dochodzeniowe.

  W Sandomierzu odbyły się uroczystości związane ze świętem Policji Państwowej, podczas których dziękowano za 95 lat istnienia formacji oraz za ofiarną i pełną poświęceń służbę. Święto rozpoczęła Msza św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w asyście powiatowego duszpasterza Policji, ks. Wiesława Surmy z udziałem przedstawicieli Świętokrzyskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, władz Komendy Powiatowej oraz policjantów i policjantek.

  Rozpoczynając wspólną modlitwę, biskup podkreślił znaczenie pełnionej przez policjantów misji oraz życzył stróżom prawa satysfakcji z pełnionych obowiązków oraz dużego uznania i wdzięczności od społeczeństwa. Podczas homilii ks. Wiesław Surma wskazał na różnorodność pełnionej przez policję służby, która jednak sprowadza się do służby dla drugiego człowieka. - Ogrom zadań, które składane są w wasze dłonie, wymagają konsekwencji i ofiarnego zaangażowania w służbę wspólnemu dobru, a także wrażliwości na drugiego człowieka, poczucia odpowiedzialności, niewyczerpanej cierpliwości i postawy akceptacji. Dlatego w swoim codziennym życiu i służbie budujcie takie relacje i twórzcie takie środowisko, gdzie każdy staje się potrzebny, gdzie każdy jest szanowany i wspierany – mówił kaznodzieja.

  Po Mszy św. w ratuszu sandomierskim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i awansów policyjnych. Podczas spotkania nagrodzono blisko trzydziestu policjantów za wzorową służbę oraz wręczono nagrody od samorządowców dla najlepszych funkcjonariuszy w poszczególnych sektorach pracy. Jednym z wyróżnionych medalem przez Prezydenta RP był sandomierski komendant młodszy inspektor Dariusz Chmielowiec. Ostatnie lata pokazały, że sandomierska komenda to jedna z lepszych jednostek w kraju. I nie jest to zasługa serialowego ojca Mateusza. - Ograniczyliśmy przestępczość przy wskaźniku dużej wykrywalności sprawców. To zasługa dobrej i rzetelnej pracy całego zespołu. Zostaliśmy za to wyróżnieni na szczeblu ogólnokrajowym, otrzymując ministerialny list gratulacyjny – podsumowuje D. Chmielowiec, sandomierski komendant.

  Obecnie w sandomierskiej komendzie pracuje 147 policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem blisko 90 tys. mieszkańców powiatu. Struktura komendy podzielona jest na wydziały i sekcje, które odpowiedzialne są za poszczególne sektory bezpieczeństwa, którymi zajmują się policjanci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół