• facebook
 • rss
 • Policja na medal

  ks. Tomasz Lis

  dodane 23.07.2014 19:24

  - Jesteśmy Waszą policją – to hasło świętokrzyskich stróżów prawa, którzy swoje święto obchodzili w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas uroczystości wręczono odznaki i medale dla zasłużonych funkcjonariuszy oraz resortowe awanse. Na stopień nadinspektora został mianowany Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk.

  W Ostrowcu odbyły się uroczystości Wojewódzkiego Święta Świętokrzyskiej Policji, podczas, których dziękowano stróżom prawa za ofiarną i pełną poświęceń służbę oraz wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i akty nominacyjne na kolejne stopnie policyjne. Miejscowa Powiatowa Komenda Policji otrzymała ufundowany przez społeczeństwo sztandar.

  Święto rozpoczęła Msza św. w kolegiacie świętego Michała Archanioła, której przewodził ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz. W Eucharystii, którą koncelebrowali policyjni kapelani, modlono się w intencji bezpiecznej i dobrej służby dla świętokrzyskich policjantów. We wspólnej modlitwie uczestniczyli liczni, przedstawiciele resortów ministerialnych, władze Komendy Głównej Policji Państwowej, przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalne władze samorządowe, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz licznie przybyli policjantki i policjanci wraz z rodzinami. Podczas homilii bp Krzysztof Nitkiewicz wskazał na społeczny i wychowawczy charakter służby policyjnej, która mimo wielu trudności zawsze wydaje dobre owoce. – Każdego dnia rzucacie w naszą polską ziemię ziarno dobra i troszczycie się o to, aby ono wykiełkowało, aby mogło rozwijać się i wydać owoc. Towarzyszycie ludziom żyjącym w centrum i na peryferiach społeczeństwa. To nie tylko prewencja, jakieś dalekowzroczne plany zapobiegania tragediom i złu, to nie tylko interwencje. Owo ziarno, to także ufność pokładana w drugim człowieku, że zrozumie, że coś do niego dotrze, że nawet kiedy popełni błąd, zmieni się i zacznie na nowo, inaczej, lepiej. Rzucajcie więc dalej to ziarno obficie i z miłością: ziarno dobrego słowa i życzliwości, wyrzeczenia i staranności w pełnieniu służby, ziarno, w którym spoczywa wieka moc, choć ziemia, na którą ono spada, nie zawsze jest najwyższej klasy – mówił bp K. Nitkiewicz do policjantek i policjantów

  Mszę świętą uświetniła swoją obecnością kompania honorowa policji wraz z resortową orkiestrą. Dalsza część policyjnego święta odbyła się na ostrowieckim rynku, gdzie przekazano ostrowieckim policjantom poświęcony przez biskupa sztandar. Następnie wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty nominacyjne na kolejne stopnie policyjne. Policjantom w tej podniosłej chwili towarzyszyły rodziny i bliscy. Ciekawość wielu zwrócił szwadron policji konnej oraz grupa rekonstrukcyjna, która przybyła w odtworzonych strojach z czasów powstania Policji Państwowej. Gratulacje za awans na stopień nadinspektora otrzymał Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk. Podziękowania za dobrą i ofiarną służbę złożyli policjantom przedstawiciele władz i urzędów państwowych. Uroczystość zakończył pokaz musztry paradnej i koncert policyjnej orkiestry, który odbył się w strugach ulewnego deszczu. Mimo chwilowo niesprzyjającej pogody policjanci-muzycy nie zeszli ze swojego posterunku, lecz niezłomnie i do końca wypełnili swoje zadanie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół