• facebook
 • rss
 • Muzyczne Ave Maria

  ks. Tomasz Lis

  dodane 01.07.2014 11:48

  Po raz kolejny w zabytkowym kościele w Glinianach odbył się koncert muzyki sakralnej i klasycznej w ramach międzynarodowego festiwalu muzyki klasycznej poświęconemu Krystynie Jamroz.

  Tegoroczny koncert przebiegał pod tytułem "Ave Maria w muzyce". Recital rozpoczął występ kwartetu smyczkowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w składzie: Mariola Majkowska, Bernadetta Chmielecka-Larsen, Krzysztof Blek, Beata Wiącek-Felczykowska, wykonując kilka utworów maryjnych znanych mistrzów muzyki. Następnie zaprezentowano koncert J.S. Bacha na obój i skrzypce i "Basso continuo d-moll" w wykonaniu Emilii Ogonowskiej-Jaroń, Ludmiły Worobek-Witek oraz Artura Jaronia. Niewątpliwie gwiazdą koncertu w Glinianach była artystka Alicja Węgorzewska-Whiskerd, która urzekła słuchaczy swoim głosem, wykonując liczne utwory muzyki klasycznej i sakralnej przy akompaniamencie organowym Roberta Grudnia.

  – Na pewno koncert w naszym kościele w ramach tego festiwalu jest promocją tego miejsca i samej zabytkowej świątyni. Jest również okazją, by wielu ludzi poznało piękno muzyki sakralnej właśnie w miejscu, gdzie ta muzyka często powstawała i dla tego miejsca i liturgii w niej odprawianej była tworzona. To niewątpliwie pomaga lepiej odczytać jej treść i sens – wyjaśnia ks. Bogusław Wójtowicz, proboszcz parafii.

  Od 4 lat Gliniany stanowią, obok Buska-Zdroju, Wiślicy, Pińczowa i Kurozwęk, arenę Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Drewniany kościół w Glinianach stał się miejscem, które artyści i organizatorzy wybrali na prezentowanie przepięknych utworów muzyki sakralnej i klasycznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół