• facebook
 • rss
 • W cysterskim ogrodzie

  ks. Tomasz Lis

  dodane 16.06.2014 17:40

  Młodzi i starsi oraz całe rodziny spotkały się na parafialno-gminnej imprezie kultywującej cysterskie tradycje. Odbył się także konkurs kulinarny pt. "Tradycja zapisana w smaku".

  Po raz kolejny przy pocysterskim kościele w Koprzywnicy odbył się Piknik Cysterski. Po wspólnej Mszy św. w przyklasztornych ogrodach odbyło się szereg imprez kulturalnych, sportowych i rodzinnych. Na scenie głównej zaprezentowały się dzieci z koprzywnickiego Przedszkola „Pod Sosnami”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Jasińskiego w Koprzywnicy, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Papieża Jana Pawła II w Koprzywnicy, grupa dziewcząt z dziecięcej scholi parafialnej działającej przy parafii św. Floriana w Koprzywnicy. Podczas występów na wspólne biesiadowanie także zapraszały grupy z koprzywnickiego domu kultury: zespół Powiślanie, grupa wokalna Włóczykije, taneczna Black Stars, dziewczęca grupa Mażoretek. Nietuzinkowy pokaz taneczny zaprezentowała grupa Flame.

  Przeprowadzony został także konkurs kulinarny pt. „Tradycja zapisana w smaku”. W tym roku hasłem przewodnim konkursu były lokalne napitki. Bezkonkurencyjnym zespołem okazali się mieszkańcy Krzcina zdobywając nagrodę główną czyli „Moździerz Mnicha” za przygotowany kwas chlebowy.

  Bogato przygotowany blok sportowy czekał na uczestników pikniku. Wśród konkurencji został przygotowany mecz piłki nożnej, cross rowerowy, biegi sportowe. Zarówno te jak i wiele innych zmagań cieszyło się powodzeniem, a konkurujący ze sobą zawodnicy nie zapomnieli o zasadzie fair play.

  Atrakcjami, jakie towarzyszyły piknikowi, były: zwiedzanie kościoła z przewodnikiem, zwiedzanie obiektu pocysterskiego za pomocą przygotowanej gry terenowej – Quest, wyjście na kościelną wieżę „Kulawkę”, kiermasz rękodzieła i prac malarskich lokalnych artystów, niezwykła wystawa modelarska Tomasza Ciacha, zabawy dla dzieci z chustą animacyjną oraz loteria fantowa z cennymi nagrodami. Nagroda główna z loterii fantowej, czyli rower górski, trafiła do Marcina Sabata z Błonia.

  Piknik zakończyła wspólna modlitwa - Apel Jasnogórski.

  Organizatorami pikniku były: parafia św. Floriana w Koprzywnicy, Gmina Koprzywnica, Rada Miejska w Koprzywnicy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół