• facebook
 • rss
 • Siła, nie margines

  ks. Tomasz Lis

  dodane 08.06.2014 17:24

  Podczas Marszu dla Życia i Rodziny uczestnicy manifestowali swoje poparcie dla promowania wartości rodziny oraz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tegorocznym mottem spotkań rodzinnych było hasło "Rodzina obywatelska".

  Organizatorem marszu było Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie Dekanatu Sandomierskiego im. Sługi Bożego ks. Wincentego Granata. Jako przygotowanie duchowe do tego wydarzenia w każdej parafii dekanatu odbywało się modlitewne czuwanie przy relikwiach świętej Joanny Beretty Molli. Spotkanie uczestników marszu rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. św. Józefa, której przewodniczył ks. Jerzy Dąbek, wikariusz generalny, a koncelebrowali kapłani z dekanatu. Następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami: Mickiewicza, Koseły, Armii Krajowej i Żółkiewskiego do Kompleksu Rekreacyjnego. Tam odbył się Piknik Rodzinny.

  W programie pikniku znalazły się między innymi: koncert sandomierskiej orkiestry dętej, program artystyczny zespołu pieśni i tańca Ziemia Sandomierska, konkurencje sportowe, występy wokalne i taneczne oraz zabawy i gry plenerowe oraz edukacyjne dla dzieci. – Poprzez marsz oraz Piknik Rodzinny chcemy pokazać, że rodzina nie jest marginesem życia społecznego, ale jego siłą i ona tworzy dziś i jutro naszej ojczyzny. Chcemy także propagować ideę życia rodzinnego w duchu chrześcijańskim. Dla mieszkańców samego Sandomierza jest to wspaniały moment na wspólne, rodzinne spędzenie czasu oraz zintegrowanie się wokół wartości ochrony życia i rodziny. Przyłączając się do ogólnopolskich marszy, chcieliśmy zamanifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek do życia oraz przypomnieć władzom samorządowym o obowiązku troski o rodzinę w aspekcie edukacji, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Dla nas rodzin jest to także moment wspólnego pokazania, że jesteśmy najważniejszym elementem społeczeństwa i mamy prawo upominania się o własne prawa, przywileje. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę, że rodzina jest instytucją wymagającą szczególnej troski i to ona ma ogromne znaczenie dla tworzenia ładu kulturowego, społecznego i ekonomicznego. Marsz ma być głosem tych Polaków, dla których rodzina jest największą wartością – podkreśla Alicja Szatan, koordynatorka marszu.

  «« | « | 1 | » | »»
  Sandomierski marsz

  Sandomierski marsz

  WIARA.PL DODANE 08.06.2014 AKTUALIZACJA 08.06.2014

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół