• facebook
 • rss
 • Zna nasze prawa

  Andrzej Capiga

  dodane 06.06.2014 10:05

  Katarzyna Stępień, uczennica RCEZ w Nisku, zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta.

  Finanse konsumenta były hasłem przewodnim Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta, który zorganizowali po raz siódmy nauczyciele przedmiotów ekonomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli pod patronatem starosty stalowowolskiego. Tematyka konkursu dotyczyła prawnych uregulowań ochrony konsumenta, zadań i kompetencji instytucji chroniących konsumenta, pozabankowych form inwestowania -  giełdy papierów wartościowych i ubezpieczeń.

  Konkurs ma zasięg regionalny i jest dwustopniowy.  Do etapu międzyszkolnego konkursu uczestnicy są wybierani w drodze eliminacji szkolnych. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej Nisku najlepszymi znawcami praw konsumenta i jego finansów okazały się uczennice, kształcące się w zawodzie technik ekonomista: Paulina Krajewska z klasy 3F, Katarzyna Stępień z klasy 2B i Dominika Janiec z klasy 2B.

  Uczennice zakwalifikowane do etapu międzyszkolnego wzięły udział w konferencji dotyczącej praw konsumenta i następnie w konkursie. Etap międzyszkolny konkursu składał się z dwóch części: testu i zadań praktycznych. W etapie II wszyscy finaliści odpowiadali na wybrane w drodze losowania pytania z zakresu ochrony praw konsumenta. W ocenie komisji konkursowej wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu ochrony praw konsumenta i jego finansów. Do zawodów uczestniczki przygotowywały się pod kierunkiem Grażyny Habigier-Pipskiej, nauczycielki podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych ekonomicznych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół