• facebook
 • rss
 • Śladami Chrystusowego krzyża

  ks. Tomasz Lis

  dodane 13.04.2014 16:44

  Sandomierzanie wspólnie odprawiali Drogę Krzyżową, idąc ulicami miasta. Było to duchowe przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

  Po południu w Niedzielę Palmową w Godzinie Miłosierdzia rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami Sandomierza podsumowująca wielkopostne modlitwy pasyjne odprawiane w kościołach stacyjnych miasta. Wspólną modlitwę, która zgromadziła wielu wiernych, kapłanów, alumnów seminarium, siostry zakonne, przedstawicieli Legionu Maryi, młodzież z organizacji strzeleckiej, harcerzy, Rycerzy Kolumba oraz przedstawicieli różnych stanów i zawodów poprowadził biskup Krzysztof Nitkiewicz.

  Pasyjna procesja rozpoczęła się przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie uczestnicy wędrując ulicami miasta, rozważali kolejne stacje drogi Chrystusa na Golgotę. Pasyjne medytacje przygotowała i poprowadziła młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich. Tematem rozważań była: „Droga Krzyża z Janem Pawłem II”. Oprawę muzyczną i śpiew poprowadziły schole z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Józefa. Przy każdej stacji do niesienia krzyża podchodziła młodzież z sandomierskich gimnazjów i szkół średnich.

  Zakończenie nabożeństwa odbyło się na placu Papieskim pod figurą bł. Jana Pawła II na sandomierskich Błoniach. Kończąc wspólną modlitwę, biskup Krzysztof Nitkiewicz mówił o duchowym wymiarze codziennych trudów w łączności z krzyżem Chrystusa. – Patrząc na krzyż Chrystusa, musimy spojrzeć w nowy, bardziej ewangeliczny sposób na nasze życiowe doświadczenia, próby, porażki. Nie skupiać się na sobie, lecz dostrzegać problemy innych, być z nimi solidarni. Musimy nabrać wiary, że nasze trudy, modlitwy, cierpienia są miłe Bogu i zawsze wydają owoc. Nigdy nie idą na marne. Trzeba oddawać swoje życie Bogu w codzienności, aby zmartwychwstać z Chrystusem i żyć wiecznie w Jego Królestwie – podkreślał biskup.

  Sandomierska Droga krzyżowa była jednym z duchowych elementów przygotowania do kanonizacji błogosławionego papieża Polaka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół